ضرورت تشکیل پرونده شخصیت برای متهمان

۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲:۲۶
کد خبر: ۹۲۸۹۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان - در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تاکید شد که روسای دادگاه‌های کیفری یک و دادگاه‌های اطفال و بازپرس و سایر مقامات دادسراهای استان در حین تشکیل پرونده جهت متهمان در راستای مواد 203 و 286 و 302 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 1392 دستور تشکیل پرونده شخصیت را به ضابطین ارائه کنند.
ضرورت تشکیل پرونده شخصیت برای متهمانبه گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، جلسه تشکیل پرونده شخصیت متهم در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با حضور معاون محترم دادستان، رئیس محترم شعبه 2 دادگاه کیفری ، رئیس محترم دادگاههای ویژه اطفال ، مدیر کل محترم سازمان  زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان ، مدیر کل محترم پزشکی قانونی ، مدیر کل محترم بهزیستی ، رئیس محترم اورژانس اجتماعی و رئیس محترم کانون اصلاح و تربیت برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این جلسه مقرر شد رؤسای دادگاه‌های کیفری یک و دادگاههای اطفال و بازپرس و سایر مقامات دادسراهای استان در حین تشکیل پرونده جهت متهمان در راستای مواد 203 و 286 و 302 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 1392 دستور تشکیل پرونده شخصیت را به ضابطین ارائه کنند.

همچنین متهمانی که تشکیل پرونده شخصیت جهت آنان ضروری است و در زندان یا کانون اصلاح هستند، مسئولین کانون یا زندان با هماهنگی مقامات محترم قضایی نسبت به تشکیل پرونده شخصیت اقدام کنند و البته متهمانی که در زندان یا کانون اصلاح تربیت بسر می برند ، پرونده شخصیت آنان توسط مددکاران زندان یا کانون تشکیل می شود.

بر اساس این گزارش پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد مکلف شد تا در خصوص کلیه کسانیکه تشکیل پرونده شخصیت در خصوص آنان ضرورت دارد را با معرفی مقامات قضایی اقدامات لازم را بعمل آورد و دادسراهای این استان یک نفر کارمند بعنوان دبیرخانه جهت معرفی متهمان و ثبت سابقه آنان تعیین کنند.

همچنین دادسراهای استان کهگیلویه و بویراحمد ظرف مدت دو ماه محل استقرار جهت استقرار مددکاران و پزشکان تأیید کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *