امنیت باید در منطقه حاکم شود/مبارزه با تروریست‌ها از طریق اقدامات منطقه‌ای ضروری است

10:09 - 12 مهر 1393
کد خبر: ۹۲۶۵
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس‌جمهور در گفت‌وگو تلفنی با امیر قطر با بیان اینکه حوادث رخ داده در منطقه ارتباطى به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند، گفت:مبارزه با تروریست‌ها از طریق اقدامات منطقه‌ای ضروری است.

: رئیس‌جمهور در گفت‌وگو تلفنی با امیر قطر با بیان اینکه حوادث رخ داده در منطقه ارتباطى به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند، گفت:مبارزه با تروریست‌ها از طریق اقدامات منطقه‌ای ضروری است.

به گزارش گروه سیاسی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاتس جمهوری، امیر قطر در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور کشورمان، عید سعید قربان را به دولت و ملت شریف ایران تبریک گفت.

در این تماس تلفنی که جمعه شب انجام شد، حجت‌الاسلام حسن روحانی و " تمیم بن‌حمدبن خلیفه آل ثانی" به رایزنی در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه جنایات گروه‌های تروریستی و کشتار مردم بیگناه پرداخته و ابراز امیدواری کردند در آستانه این عیدسعید، خونریزی‌ها متوقف و شرایط برای امنیت منطقه آماده شود.

روحانی با آرزوی ایامی سعید برای ملل مسلمان بویژه مردم و دولت قطر و با بیان نگرانی‌های جهانی و منطقه‌ای در مورد اقدامات تروریستی و جنایات افراط‌گرایان، از روسا و مقامات کشورهای منطقه خواست تا با همکاری و هماهنگی و از طریق اقدامات منطقه‌ای به مبارزه با تروریست‌ها اقدام نمایند.

رئیس‌جمهور گفت: همه ما باید بطور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در این ایام مبارک و ماه‌های حرام که در آن قرار داریم تلاش کنیم؛ زیرا منطقه در مرحله بسیار سختی است و باید تمامی کشورهاى منطقه با برنامه‌ریزی و سعی و تلاش از این مرحله عبور کرده و صلح و امنیت را دوباره به مردم آن بازگردانند.

روحانى با تاکید براین موضوع که ضمن مبارزه با تروریسم لازم است حاکمیت ملی کشورها مورد احترام قرار گیرد، افزود: هرگونه اقدام نسبت به هر کشوری بدون هماهنگی با دولت آن کشور بی‌ثباتی را افزایش خواهد داد.

در این مکالمه تلفنی امیر قطر اظهارکرد: مشکلات بسیار جدی بر منطقه حاکم است و باید با حکمت و تدبیر از آن عبور کنیم.

امیر قطر افزود: باید توجه داشت که این حوادث ارتباطى به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *