اجرای طرح آبرسانی به زمین های کشاورزی اصفهان

15:57 - 11 مهر 1393
کد خبر: ۹۲۵۰
خبرگزاری میزان: طرح آبرسانی به 2100 هکتار از زمین های کشاورزی شرق اصفهان با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

: طرح آبرسانی به 2100 هکتار از زمین های کشاورزی شرق اصفهان با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

به گزارش میزان، این طرح با احداث و تکمیل کانالهای آبرسانی به 900 هکتار از زمینهای کشاورزی روستای سیان به طول 29 کیلومتر با هزینه 96 میلیارد ریال اجرا شد.

کانال کشی اراضی روستاهای ورزنه با اعتبار 35 میلیارد ریال به طول 12 کیلومتر، کانال کشی روستای مادرکان به طول 18 کیلومتر مربع و با هزینه 40 میلیارد ریال از دیگر طرحهای اجرا شده در این مناطق بود که به بهره برداری رسید.

با اجرای این طرحها هم بیش از 1200 هکتار از اراضی زراعی مناطق شرقی اصفهان آبرسانی شد.

وزیر جهاد کشاورزی درآیین بهره برداری از طرح های آبرسانی با تاکید بر حل مشکلات کشاورزی این بخش گفت:دولت تمام توان خود را برای حل این مشکلات و در راس آن خشکسالی به کارگرفته است.

مهندس حجتی افزود:تسطیح لیزری زمینهای کشاورزی و کانال کشی از مهمترین طرحهای وزارت جهاد کشاورزی برای مقابله با کم آبی است.

وی همچنین اجرای طرحهای کشتهای فشرده از جمله ایجاد گلخانه ها و تولید محصولات گلخانه ای را خواستار شد و افزود:برای اجرای این طرحها در این منطقه برنامه ریزی شده و طرحهای مرتبط با آن در حال تهیه است.

وی ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بیشتر در بخش کشاورزی را از مزایای این طرحها دانست.

عضو شورای عالی آب همچنین خواستار همراهی مردم و دستگاهها در زمینه اجرای مصوبات این شورا شد و گفت:با اجرایی شدن این مصوبات شرایط بخش کشاورزی رو به بهبودی می رود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *