سایت فردو باید ظرفیت غنی‌سازی خود را حفظ کند/ائتلاف ضد داعش ریاکارانه و جنایتکارانه است

13:32 - 11 مهر 1393
کد خبر: ۹۲۳۸
خبرگزاری میزان: خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه نخست‌وزیر انگلیس هرچه لایق خودش بود به کشور ما نسبت داد گفت: اظهارات سخیف کامرون نباید سبب نادیده گرفتن اقدامات مثبت رئیس‌جمهور در سازمان ملل شود.

: خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه نخست‌وزیر انگلیس هرچه لایق خودش بود به کشور ما نسبت داد گفت: اظهارات سخیف کامرون نباید سبب نادیده گرفتن اقدامات مثبت رئیس‌جمهور در سازمان ملل شود.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ، آیت‌الله احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: خداوند شاکر است با اینکه نیازی به عبادت بندگان خود ندارد اما از آنها تشکر می‌کند و پاداش به آنها می‌دهد.

وی افزود: در این زمینه هم امام رضا(ع) فرموده‌اند کسی که از بندگان خدمتگزار تشکر نکند شاکر خداوند هم نشده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان سبک زندگی دینی اظهار داشت: اصول سبک زندگی دینی قانون‌مداری است و در یک جامعه دینی باید قانون‌مداری به عنوان اصل و ارزش شود.

آیت‌الله احمد خاتمی با بیان اینکه قانون اصلی قانون خداوند است و قانون او بهترین قانون است، اضافه کرد: قانون‌گذاری حق خداست و قرآن کریم بهترین قانون را قانون خدا می‌داند و هر قانون به جز قانون خدا را قانون جاهلیت می‌دانند.

وی ادامه داد: در قرآن مجید آمده است از رسول خدا و حضرت علی و امامان باید پیروی و اطاعت کنیم زیرا دستور خداست و در ادامه آن باید از ولی فقیه نیز اطاعت کرد، زیرا منصوب امام زمان است به همین ترتیب نیز باید از قوانین نظام اسلامی اطاعت کرد چون پشتیبان ولی فقیه است.

وی با بیان اینکه مسئولان و مجریان و وابستگانشان باید در خط مقدم اجرای قانون باشند به حدیثی از حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت علی(ع) به مردم فرموده است که به خدا قسم هیچ دستوری برشما برای انجام به شما نمی‌دهم مگر اینکه قبل از شما انجام بدهند.

آیت‌الله احمد خاتمی ادامه داد: ما باید از این حدیث الگو بگیریم و بدانیم اگر مسئولی بخواهد قانون‌شکنی کند فرهنگ قانون شکنی در کشور رواج پیدا می‌کند از همین جهت باید مسئولان و مجریان درخط مقدم اجرای قانون باشند.

وی به بیان بعد دیگری از قانون‌مداری پرداخت و گفت: باید فضای قانون‌مداری را طوری به وجود آورد تا هیچ کس به خود اجازه قانون‌شکنی ندهد برای مثال در زمینه پارتی بازی و رشوه‌گیری باید در نخست همکاران و نزدیکان وی امر به معروف و نهی از منکر کنند که با انجام این فروع دین فضای قانون‌مداری در آن قسمت به وجود می‌آید.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری اظهار داشت: در عرصه قانون‌مداری باید عرصه را برای قانون‌شکنان تنگ کرد برای مثال در جنگ تبوک 3 نفر از دستور پیامبر برای شرکت در این جنگ تخطی کردند از همین رو وقتی پیامبر از این جنگ برگشتند دستور دادند که کسی با این افراد صحبت نکند از همین‌رو وقتی عرصه برای این افراد تنگ شد آنها 50 روز به توبه پرداختند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: در قرآن مجید در سوره توبه آمده است که نباید قانون‌شکنان فضای باز پیش‌روی برای خود ببینند زیرا جری می‌شوند از همین‌رو باید عرصه را برای قانون شکنان تنگ کرد.

وی با اشاره به اهمیت گذشت در زندگی تصریح کرد: باید از خطاهای یکدیگر بگذریم تا خداوند از خطاهای ما بگذرد و حتی این را به رخ هم نکشیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به روز عرفه ادامه داد: ظهر عرفه تا غروب این روز با تمام ماه رمضان برابری می‌کند و روزه در روز عرفه معادل کفاره 90 سال گناه است که در این روز دعا استجابت می‌شود.

آیت الله خاتمی با اشاره به اهمیت دعا در زندگی اظهار داشت: می‌توانیم با این سلاح در کنار تدبیر بر مشکلات فائق آییم و برای رفع شر دشمنان از جهان اسلام، حل مشکلات نظام مقدس جمهوری اسلامی و مشکلات خود دعا کنیم.

وی با اشاره به اهمیت دو عید قربان و غدیر اضافه کرد: در عید قربان خواندن نماز عید بسیار فضیلت دارد و اگر گوشت قربانی اهدا شود و بین فقرا تقسیم شود فضیلت زیادی دارد. هفته آینده عید غدیر است که به سفارش شده به اندازه‌ای که در روز شهادت امام حسین محزون هستید باید در روز غدیر شاد باشید و بهم عیدی دهید و معطر باشید و غسل کنید.

آیت الله خاتمی با اشاره به روز نیروی انتظامی ادامه داد: نیروی انتظامی یکی از نیروهای خدمتگزار است که در عرصه امنیت بسیار تلاش می‌کند و گام‌های بسیار خوبی در عرصه مبارزه با مواد مخدر، سرقت و کاهش تصادفات برداشته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به روز آتش‌نشانی در هفته گذشته تصریح کرد: خدمت این عزیزان هنگام بحران بسیار مهم است و مردم عزیزمان قدر این عزیزان را می‌دانند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به اهمیت مسئله آب در کشور و وجود مشکل کبود آب تصریح کرد: باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم زیرا خداوند مسرفین را دوست ندارد و ریخت و پاش کنندگان اهل شیطانند و امروزه کناره گرفتن از اسراف هم تکلیف شرعی و هم میهنی است.

وی با اشاره به اهمیت انجام اقداماتی در راستای حل مشکل آب گفت: اصلاح سیستم آبیاری در بخش کشاورزی باعث افزده شدن آب به بخش شرب است و اگر آب‌هایی که از کشور بیرون می‌رود مهار شود که دولت اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده می‌تواند قدری از بحران آب کاست.

آیت الله خاتمی با اشاره به اهمیت عوامل معنوی در حل مشکلات تصریح کرد: خواندن نماز باران که در فقه آمده و به کلی مفقول مانده باید زنده شود و ما وظیفه داریم دعا کنیم و از خدا بخواهیم باران ببارد و اگر خداوند مصلحت ببیند دعا مستجاب و اگر نبیند مستجاب نخواهد شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تشکر از مدال آوران ورزشی گفت: از جوانان عزیزی که سرمایه غرور ملی مردم عزیز شدند تشکر می‌کنیم و امیدواریم همانطور که در عرصه بدنی قهرمان شدند بتوانند در عرصه معنوی هم قهرمان شوند.

وی با اشاره به انجام مذاکرات هسته‌ای در چارچوب رهبری و رعایت خط قرمز در مذاکرات هسته‌ای اضافه کرد: باید ظرفیت غنی‌سازی، تحقیق و پژوهش در عرصه هسته‌ای وادامه غنی‌سازی در سایت فوردو مانند سایت نطنز و حفظ ظرفیت غنی‌سازی و حفظ نیروگاه آب سنگین اراک باید مدنظر قرار بگیرد و همزمان همه تحریم‌ها رفع شود.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: حرف ما یک کلمه است و آن کلمه این است که باید عزت ایران اسلامی حفظ شود و اینکه اکنون می‌گویند هر توافقی بهتر از عدم توافق است این اشتباه است زیرا این ذلت برای کشور است و عدم توافق با عزت شرف دارد به توافق با ذلت.

وی در رابطه با اظهارات کامرون نخست وزیر انگلستان علیه ایران در سازمان ملل گفت: تمامی اظهارات این شخص علیه جمهوری اسلامی ایران دروغ محض است که هر آنچه در شأن خودشان بود را به ما نسبت داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: در انتقاد از نخست وزیر انگلیس نباید اظهارات و اقدامات مفید رئیس جمهور در سازمان ملل نادیده گرفته شود و اقدامات و اظهارات ایشان جای سپاس و قدردانی دارد.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری تصریح کرد: این اقدامات سخیف که توسط دولت انگلستان رخ داده است توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و شخص رئیس جمهور پاسخ داده شده است اما مردم انتظار داشتند که رئیس جمهور در نطق سازمان ملل جواب این اظهارات سخیف را می‌داد.

وی با بیان اینکه پرونده انگلیس پیش ملت ما سیاه است گفت: این رژیم کودک‌کش و جلاد است و لندن پایه‌گذار گروه‌های تروریستی داعش، القاعده و نظیر این گروه‌های تروریستی است.

آیت‌الله احمد خاتمی ادامه داد: انگلیس از تولیدکنندگان سلاح‌های کشتار جمعی است و با حمایت از پهلوی 57 سال روز مردمان ایران را سیاه کرد و آنها با مخالفت با نظام مشروطه در گذشته دشمنی خود را به این مردم ثابت کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: انگلیس در 8 سال جنگ تحمیلی در خط اول جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران بود و با کمک‌هایی که به صدام کرد خیانت‌های زیادی را علیه مردمان این کشور انجام داده است و آنها با تولید گاز سارین تعداد زیادی از رزمندگان و مردمان ما را به شهادت و مجروحیت رساندند که این یکی از بزرگترین خیانت‌های انگلیس علیه کشور ماست.

وی به بیان جنایت دیگری از دولت انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: حمایت انگلیس از گروه‌ تروریستی منافقین باعث آن شد که آنها توانستند 17 هزار نفر در کشور را ترور کنند و آنها با حمایت از فتنه 88 خیانت دیگری را به ملت ما کرده‌اند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری اظهار داشت: ملت ایران خواهان ارتباط با دولت مکار انگلیس نیست و این انگلیسی‌ها هستند که به کشور ما نیازمند هستند.

آیت‌الله احمد خاتمی در ادامه ضمن اظهار تأسف از ذوق‌زدگی بعضی از روزنامه‌ها از دیدار نخست وزیر انگلیس با رئیس جمهور بیان داشت: بعضی از روزنامه‌ها آنگونه تیتر زدند که انگار به دنبال آن بودند که سریعتر ما با این کشور رابطه داشته باشیم و با زدن تیترهایی از قبیل طلسم رابطه ایران و انگلیس شکشته شد و از قبیل به جای دلبسته بودن به استکبار ستیزی دل به این جنایتکاران بسته‌اند.

وی در ادامه به انتقاد صریح از دولت انگلیس پرداخت و گفت: آنها غلط کرده‌اند که فحش به ایران می‌دهند آنقدر اعتراضات باید ادامه پیدا کند و مرگ بر انگلیس گفته شود که مجبور به عذرخواهی از جمهوری اسلامی ایران شوند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در رابطه با ائتلاف ضد داعش اظهار داشت: ائتلاف ضد داعش ائتلافی ریاکارانه و جنایتکارانه است و اهداف زیادی در پس این اقدام شیطانی را دنبال می‌کنند زیرا این گروه‌های تروریستی دست پروده خودشان است.

وی ادامه داد: آنها زمانی بن‌لادن را قهرمان نامیدند و وزیر امورخارجه آمریکا به صراحت اعلام کرده بود داعش برای نابودی اسلام است و سرکرده داعش نیز دست پرورده موصاد است.

آیت‌الله احمد خاتمی در پایان خاطر نشان کرد: هدف این ائتلاف علیه داعش سرنگونی نظام سوریه است آنها در حملات اخیر خود به سوریه 12 قسمت مهم و زیربنایی را در این کشور مورد هدف قراردادند و به جای آنکه نقاطی که گروهک تروریستی داعش در عراق در آن حضور دارند را مورد هدف قرار دهند ارتش این کشور را مورد هدف قرار داده است که این تجاوز آشکار به سوریه و عراق است و اشغال‌گری است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *