آخرین وضعیت طرح‌ها ولوایح قضایی مورد بررسی در مجلس

14:20 - 10 مهر 1393
کد خبر: ۹۲۱۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم مراحل نهایی اصلاحات قانون جدید آیین دادرسی کیفری، وضعیت لایحه جامع وکالت و طرح کاداستر در مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم به تشریح مراحل نهایی اصلاحات قانون جدید آیین دادرسی کیفری، لایحه جامع وکالت و طرح کاداستر در مجلس شورای اسلامی پرداخت.

میرهادی قره سیدرومیانی در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان در خصوص آخرین وضعیت قانون جدید آیین دادرسی کیفری اظهار کرد: رئیس قوه قضاییه در مورد این قانون نظراتی داشتند بنابراین بررسی این قانون مجدد در دستورکار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه موعد اجرای قانون جدید آیین دادرسی کیفری (1/4/93) نزدیک است بنابراین اصلاحات مورد نظر به زودی در این کمیسیون اعمال شده و نظر رئیس قوه قضاییه در آن لحاظ خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی درمورد لایحه جامع وکالت اذعان کرد: هم‌اکنون لایحه جامع وکالت به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی رسیده است ولی از تصمیم کنونی آن‌ها درباره این لایحه اطلاعی ندارم.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم، با اشاره به ایرادات گرفته شده از سوی شورای نگهبان بر طرح کاداستر، تصریح کرد: شورای نگهبان بر شش مورد این طرح ایراد گرفته بود که یکی از آن‌ها مربوط به اصل هفتاد و پنج بود که در صحن علنی مطرح شده و ایرادات برطرف شد و مجدد این طرح به شورای نگهبان ارسال شده و تاکنون نیز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *