رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کمک به ارتش لبنان برای مقابله با تروریسم است

19:50 - 09 مهر 1393
کد خبر: ۹۱۸۸
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مخالفت آمریکایی ها با کمک ایران به ارتش لبنان را بیان کننده سیاست یک بام و دو هوای آنان دانست، گفت:کمک به ارتش لبنان برای مقابله با تروریسم به شکل کمک منطقه ای است و هیچ هدف اقتصادی پشت این موضوع نیست.

: دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مخالفت آمریکایی ها با کمک ایران به ارتش لبنان را بیان کننده سیاست یک بام و دو هوای آنان دانست، گفت:کمک به ارتش لبنان برای مقابله با تروریسم به شکل کمک منطقه ای است و هیچ هدف اقتصادی پشت این موضوع نیست.

به گزارش ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات سخنگوی وزارت امورخارجه امریکا مبنی بر مخالفت این کشور با کمک ایران به ارتش لبنان گفت: این اظهارات جهت دیدگاه های ما را نمایان کرد؛ کمک به ارتش لبنان برای مقابله با تروریسم به شکل کمک منطقه ای است و هیچ هدف اقتصادی پشت این موضوع نیست.

وی تصریح کرد: مخالفت دیگران با این اقدام ، نشان دهنده این واقعیت است که سیاست یک بام و دو هوا عریان شد هرچند آدرس اصلی تروریسم واقعی در منطقه ما، تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی است.

شمخانی کمک به مردم لبنان برای مقابله با بعضی حوادث تروریستی در برخی مناطق مرزی این کشور را به منظور تثبیت امنیت در لبنان گامی کاملاً درست در چارچوب اهداف منطقه ای و تأمین امنیت منطقه برشمرد.

وی افزود: این علامتها و سیگنال های بی ارزشی که داده می شود خود دلیل محکمی است بر اینکه آنان (ائتلاف مبارزه با داعش) برخلاف آنچه ادعا می کنند، قصد و غرض دیگری دارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره اهداف و نتایج سفرش به لبنان و سوریه گفت: ما با دوستان و مسئولان لبنانی، سوری و فلسطینی مذاکراتی درباره منطقه، پیامدهای احتمالی و پیش بینی آینده داشتیم و در همین چارچوب از دیدگاه آنان مطلع شدیم و به نوعی تفاهم در تحلیل مسائل رسیدیم.

شمخانی افزود: در این سفر درباره ضرورت تقویت ارتش لبنان به منظور مقابله با برخی تهدیدات محلی تصمیماتی گرفته شد.

وی همچنین با اشاره به بررسی موضوع ائتلاف ضد داعش در این سفر منطقه ای گفت: اقدامات نمایشی ضدتروریستی که امروز برخی کشورهای غربی پس از تأخیر چند ده ساله، تازه به فکر آن افتاده اند همان تروریستی است که بذرش را خودشان در منطقه کاشتند.

شمخانی افزود: داعش تهدیدی به سنگینی تبلیغات و ائتلاف 40 کشور نیست بلکه اهداف پنهان این اقدامات اهمیت دارد، شاید اهداف داخلی در انتخابات آینده مجلس نمایندگان و حتی انتخابات ریاست جمهوری امریکا و نیز عقب ماندگی هایی که در تصمیم گیری های غلط داشتند در این زمینه مطرح است که به هزینه ناامن کردن منطقه ما پیگیری می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ابراز امیدواری کرد با ادامه این رایزنی ها اجازه ندهیم ضایعات بیشتری به مردم منطقه وارد شود و آن را به حداقل ممکن برسانیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *