بلاتکلیفی تعرفه خدمات پرستاری در شورای‌عالی بیمه پس از 7سال

12:51 - 23 تير 1393
کد خبر: ۹۱۷
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: رییس شورای عالی نظام پرستاری از بلاتکلیفی تعرفه خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه خبر داد و گفت: تعرفه خدمات پرستاری پس از 7سال در شورای عالی بیمه سلامت معطل مانده است.

: رییس شورای عالی نظام پرستاری از بلاتکلیفی تعرفه خدمات پرستاری در شورای عالی بیمه خبر داد و گفت: تعرفه خدمات پرستاری پس از 7سال در شورای عالی بیمه سلامت معطل مانده است.
یعقوب جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار میزان، با بیان این مطلب که 7 سال از قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می‌گذرد، اظهار کرد: در حقیقت به رغم انجام اقدامات لازم از جمله اصلاح شرح وظایف پرستاران، تدوین استانداردهای خدمات پرستاری و تعیین «k» خدمات پرستاری، با گذشت این مدت زمانی همچنان در شورای عالی بیمه سلامت معطل مانده است.
وی با بیان این مطلب که قانون تعرفه گذاری تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است، تصریح کرد: مهمترین ایراد وارده از سوی شورای عالی بیمه مشکلات مالی است در حقیقت بارها مطرح کرده‌اند که مجلس باید به اعتبارات این قانون توجه می‌کرد.
وی با بیان این مطلب که اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به نفع بیمار و به نفع پرستاری که خدمات علمی، استاندارد و اخلاقی ارائه کند، خواهد بود، گفت: نامه‌ای به رییس جمهوری، وزیر بهداشت و کمیسیون اصل 90 برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری ارسال شده است که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اجرایی شدن این قوانین در کشور باشیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *