توجه به جزئیات از محاسن قانون آئین دادرسی کیفری جدید است

15:17 - 09 مهر 1393
کد خبر: ۹۱۵۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: قاضی دیوان عدالت اداری گفت: توجه به جزئیات و در نظر داشتن همه موارد از محاسن قانون آئین دادرسی کیفری جدید است که اهمیت این قانون را افزایش می دهد.

: قاضی دیوان عدالت اداری گفت: توجه به جزئیات و در نظر داشتن همه موارد از محاسن قانون آئین دادرسی کیفری جدید است که اهمیت این قانون را افزایش می دهد.

محمد عرفان در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان اظهار کرد: قانون آئین دادرسی کیفری به دلیل عدم تطبیق با شرایط فعلی در کشور، نیاز به بازنگری حقوقی و تدوین داشت که این کار انجام گرفت.

وی با بیان اینکه در قانون آئین دادرسی کیفری جدید به حقوق متهم توجه شده است، افزود: این قانون نیازمند آیین نامه اجرایی است، بنابراین تهیه این آیین‌نامه قدم مثبتی برای رعایت حال متهم است.

رئیس شعبه 34، 22 و پنج دیوان عدالت اداری خاطر نشان کرد: اجرای قانون نیازمندی های جزایی در راستای شیوه رسیدگی به موارد متفاوت، ضرورت داشت و این قانون باید به مرحله اجرا درمی آمد.

عرفان افزود: اصلاحات این قانون با نظر و جمع بندی عالی رتبه قضایی انجام گرفته تا بتواند مشکلات و موانع موجود را از میان بردارد.

رئیس شعبه 34، 22 و پنج دیوان عدالت اداری در پایان با بیان اینکه قانون آئین دادرسی کیفری جدید از هر جهت دارای جنبه مثبت است، گفت: این قانون وارد جزئیات شده و ریز مسائل و وظایف دادرسان را در نظر گرفته و ساختار جدیدی را ایجاد کرده است. 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *