رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آمار دولت علمی و قابل دفاع است/ ظریف از مذاکرات نیویورک گزارش داد

14:24 - 09 مهر 1393
کد خبر: ۹۱۴۴
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: سخنگوی دولت در رابطه با انتقاد از آمارهای اقتصادی ارائه شده از طرف دولت گفت: هر کسی می تواند مطالب خود را آزادانه بگوید، اما این آمارها که از طرف مراکز رسمی منتشر می شود مبانی محاسباتی علمی دارد و قابل دفاع هستند.

: سخنگوی دولت در رابطه با انتقاد از آمارهای اقتصادی ارائه شده از طرف دولت گفت:  هر کسی می تواند مطالب خود را آزادانه بگوید، اما این آمارها که از طرف مراکز رسمی منتشر می شود مبانی محاسباتی علمی دارد و قابل دفاع هستند.

به گزارش گروه سیاسی ، محمدباقر نوبخت در پایان جلسه هیئت دولت افزود: طبیعی است که هر کشوری یا طرفین مذاکرات از منظر خود نتیجه و سرعت عمل را تحلیل می کنند.

خبرنگاری درباره اظهارات نتانیاهو در سازمان ملل متحد پرسید که سخنگوی دولت پاسخ داد: سیاست ایران هراسی رژیم صهیونیستی؛ توضیح واضحات است و آن قدر خصمانه است که گاهی اوقات با پریشان گویی نیز همراه می شود.

وی افزود: به ویژه وقتی پیشرفت های ما را در هر زمینه ای می بینند.

خبرنگار دیگری گفت برخی مخالفان دولت نسبت به آمارهای ارائه شده ازجانب دولت در حوزه اقتصادی تشکیک کرده اند که نوبخت پاسخ داد: هر کسی می تواند مطالب خود را آزادانه بگوید اما این آمارها که از طرف مراکز رسمی منتشر می شود مبانی محاسباتی علمی دارد و قابل دفاع هستند.

نوبخت گفت: اینکه تشکیک شود که احساس نمی کنیم این آمارها در برخی موارد تأثیر گذاشته است در منطق اقتصادی جایگزین آمارهای دقیق نمی شود.

خبرنگاری پرسید؛ چرا با وجود اعلام دولت مبنی بر کاهش تورم به زیر 21 درصد همچنان شاهد گرانی در بازار هستیم؟

نوبخت پاسخ داد: کاهش تورم به این معناست که رشد افزایش قیمت نسبت به ماه قبل یا مدت مشابه سال گذشته تقلیل یافته است اما بحث افزایش قیمت با وجود کاهش تورم، واقعیت است.

خبرنگاری درباره حمایت های دولت از صنعت خودروسازی هم پرسید که سخنگوی دولت گفت: سیاست کلی دولت حمایت از تولید است و یکی از بخش های تولیدی نیز تولید خودروست که هر نوع حمایت منطقی که بتوانیم از این صنعت انجام می دهیم.

نوبخت درباره برخی اظهار نظرها در واکنش به سخنان آقای ظریف در آمریکا گفت: من آن متن در دستم نیست اما تردید ی ندارم که آقای ظریف یک انسان هوشمند و فهیم است و مطالبی خواهد گفت که همه واقعیت ها، منافع و مصالح ملی کشور در آن لحاظ شده است.

نوبخت در رابطه با اینکه دیروز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اختلاس 7 هزار میلیارد تومانی در دولت گذشته پرده برداشت گفت:من مکتوبی در این زمینه دریافت نکردم، قطعاً اگر موضوعی درباره دولت قبل هست، مجلس امکان انعکاس آن را به مراجع ذیصلاح و قضایی دارد.

وی افزود: اگر هم این موضوع مرتبط با زمان ما بشود، آن را پیگیری می کنیم.

۷۰ میلیارد برای تأمین آب استان اردبیل

سخنگوی دولت گفت: دولت امروز دو مصوبه داشت که اختصاص بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای تأمین آب استان اردبیل و انتقال آن به مناطق شهری و روستایی و ساماندهی ارس از آن جمله است.

محمدباقر نوبخت در نشست خبری پس از پایان جلسه هیئت دولت افزود: این اعتبار بین شهرستان‌های مختلف به تفکیک توزیع شده است تا مشکلات آنها در زمینه تأمین آب برطرف شود.

وی همچنین از اختصاص مبلغ 5 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان شهید باهنر کرمان خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم امروز دولت، این اعتبار علاوه بر اعتبارات مصوب مندرج در قانون بودجه است که در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می‌گیرد.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به گزارش مشروح وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در هیئت دولت از سفر به نیویورک و مذاکرات هسته‌ای با 1+5 افزود: سفر رئیس‌جمهور محترم به سازمان ملل متحد و سخنرانی ایشان در مجمع عمومی این سازمان و همچنین ملاقات‌ها و نشست‌هایی که با سران برخی از کشورها انجام دادند، مانند سفر پیشین، بسیار مبارک و در جهت بیان مواضع حق‌طلبانه ملت بزرگ ایران بود و ثابت کرد که می‌شود هم از حقوق یک ملت با قاطعیت دفاع، و هم از واکنش‌های منفی که برخی مواقع در سال‌های اخیر پیش می‌آمد جلوگیری کرد.

نوبخت ادامه داد: بیان فاخر و حقوقی رئیس جمهور در مجمع عمومی و اجلاس تغییرات آب و هوایی و جلسات متعدد با رؤسای جمهور، نشان‌دهنده مواضع قاطع ایشان بود و امیدواریم در مذاکرات که یکی، دو هفته آینده دوباره شروع خواهد شد به یک جمع‌بندی مطلوب در راستای منافع ملی دست یابیم و همکاران ما در وزارت خارجه بتوانند همانند گذشته از حقوق ملت دفاع کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *