رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تجارت ایران با آذربایجان آسان تر می شود

12:20 - 09 مهر 1393
کد خبر: ۹۱۰۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان بر ضرورت عملیاتی شدن مصوبات نهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تاکید کرد و گفت: تجارت ایران با آذربایجان آسان تر می شود.

: رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان بر ضرورت عملیاتی شدن مصوبات نهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تاکید کرد .

به گزارش میزان، مسعود کرباسیان در این دیدار اراده طرفین در گسترش مناسبات را جدی خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران مصمم به عملیاتی کردن مفاد این یادداشت تفاهم است.

رئیس کل گمرک کشورمان دیدارهای منظم میان روسای گمرکات مرزی را به منظور تبادل نظر و یافتن راهکارهای جدید برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای تردد کالا و مسافر را مفید دانست و افزود: ما برای 24 ساعته کردن کار گمرکات توافق کردیم و به زودی زمان اجرای آن را اعلام خواهیم کرد.

شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان گفت: سفر شما به باکو نشانگر عمق دوستی دو کشور به خصوص در ماه های اخیر است و مناسبات عمیقی بین دو کشور به وجود آمده و این موضوع به خاطر علاقه خاص روسای جمهور دو کشور برای توسعه روابط است.

شاهین مصطفی یف با ابراز رضایت از سفر خود به ایران گفت: خوشبختانه سفرهای مقامات دو کشور به صورت هدفمند و با برنامه ریزی صورت می گیرد و این سفرها در استحکام روابط تاثیرات خوبی خواهد داشت. وی حوزه های تجارت ، ترانزیت ، انرژی، نفت و کشاورزی را حوزه های متنوع برای همکاری اعلام کرد و گفت: در این میان نقش گمرکات برای تقویت تجارت به ویژه میان بخش خصوصی بسیار تعیین کننده است.

وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان به دیدار روسای جمهور دو کشور در آستاراخان اشاره کرد و سند امضاء شده بین کشورهای ساحلی خزر در این اجلاس را تاریخی خواند و گفت: امضاء این سند توافق موجب افزایش همکاری ها در بین این کشورها خواهد شد.

شاهین مصطفی یف از آمادگی کشورش برای تاسیس اتاق بازرگانی مشترک خبر داد و گفت: در صورت تمایل طرف ایرانی آماده ایم این طرح را اجرا کنیم. رئیس کل گمرک کشورمان به دعوت رسمی رئیس کمیته دولتی گمرکات جمهوری آذربایجان ، به این کشور سفر کرده است.

مسعود کرباسیان در این سفر علاوه بر دیدار با همتای آذری خود با چند تن از وزیران اقتصادی این کشور نیز دیدار و گفتگو کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *