برخورد جدی با واحدهای دانشگاهی که بیش از ظرفیت‌شان دانشجو پذیرش می‌کنند

9:46 - 09 مهر 1393
کد خبر: ۹۰۶۳
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس دانشگاه علمی و کاربردی، با هشدار به دانشگاه‌هایی که بیشتر از ظرفیت شان دانشجو ثبت نام می‌کنند، گفت: در صورت نداشتن ظرفیت کلاسی و کمبود صندلی با مدیریت دانشگاه برخورد کرده و به وی تذکر داده می شود.

: رئیس دانشگاه علمی و کاربردی، با هشدار به دانشگاه‌هایی که بیشتر از ظرفیت شان دانشجو ثبت نام می‌کنند، گفت: در صورت نداشتن ظرفیت کلاسی و کمبود صندلی با مدیریت دانشگاه برخورد کرده و به وی تذکر داده می شود.

سعید شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، در پاسخ به این سئوال که دانشجویان معتقدند این دانشگاه با وجود دریافت شهریه بالا و افزایش این رقم در سال تحصیلی جدید با ضعف در کمیت و کیفیت تجهیزات روبرو است، اظهار کرد: افزایش 25 درصدی شهریه دانشگاه علمی کاربردی از طرف وزارت علوم و مسئولان کشور تایید شده و ما امسال برای نامنویسی دانشجویان از طریق درج در دفترچه ثبت نام این تغییر را اعلام کردیم.

وی در ادامه افزود: بنابراین دانشجویان با رضایت خود و اطلاع از این موضوع ثبت نام کرده و از افزایش 25 درصدی شهریه این دانشگاه مطلع بوده اند.

شفیعی با تاکید بر این که منطقی است دانشجویان در قبال پرداخت شهریه بیشتر به دانشگاه محل تحصیل شان انتظاراتی داشته باشند، بیان کرد: بسیاری از افراد به دلیل نبود امکانات از تحصیل در یک دانشگاه انصراف می‌دهند. این در حالی است که مدیریت دانشگاه برای جذب دانشجویان باید بیشتر تلاش کند.، توجه داشته باشید که نبود امکانات و انصراف دانشجویان در یک بازه زمانی موجب ور شکستگی آن واحد تحصیلات تکمیلی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی با هشدار به دانشگاه‌هایی که بیشتر از ظرفیت خود ثبت نام می‌کنند، خاطر نشان کرد: در صورت نداشتن ظرفیت کلاسی و کمبود صندلی با مدیریت دانشگاه برخورد کرده و به وی تذکر داده می شود.

وی با اشاره به اینکه در کشور دانشگاه‌هایی وجود دارد که در آنها 3هزار دانشجو تحصیل می‌کند، اظهار کرد: چنین مراکزی فضای کافی برای ثبت نام و حضور این افراد دارند. به عنوان مثال اگر در متراژ یک هزار متر مربع بخواهند 3هزار دانشجو پذیرشکنند، این اقدام درست نیست، زیرا دانشجویی که شهریه می‌دهد و حق دارد از مسئولان مرکز اموزشی که در آن تحصیل می کند بخواهد تجهیزات مورد نیاز را برای وی تامین کنند.

شفیعی در خاتمه گفت: در سامانه دانشگاه جامع علمی و کاربردی صفحه ای تعریف کرده ایم که متراژ هر دانشکده در آن مشخص شده و بر مبنای آن هر واحد دانشگاهی موظف به پذیرش دانشجو است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *