تجلیل شمخانی از مقاومت کم نظیر سوریه در مبارزه با تروریست های تکفیری

19:25 - 08 مهر 1393
کد خبر: ۹۰۳۷
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: دبیر شورای عالی امنیت ملی،با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از کشور دوست و برادر سوریه که درخط اول مقاومت قرار دارد، ادامه خواهد یافت، از مقاومت کم نظیر سوریه در مبارزه همه جانبه با تروریست های تکفیری تجلیل کرد.

: دبیر شورای عالی امنیت ملی،با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از کشور دوست و برادر سوریه که درخط اول مقاومت قرار دارد، ادامه خواهد یافت، از مقاومت کم نظیر سوریه در مبارزه همه جانبه با تروریست های تکفیری تجلیل کرد.


به گزارش ، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که به دمشق سفر کرده است عصر سه شنبه با رییس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد .

دریابان علی شمخانی در این دیدار با تجلیل از مقاومت کم نظیر دولت و ملت سوریه در مبارزه همه جانبه با تروریست های تکفیری گفت : سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از کشور دوست و برادر سوریه که در خط اول مبارزه قرار دارد، ادامه خواهد یافت .

وی تشکیل ائتلاف موسوم به ضد داعش و هیاهوی تبلیغاتی غرب و حامیان منطقه ای آن را که در تناقض اشکار با اقدامات گذشته انان در پشتیبانی از گروه های تروریستی و نشانه ای از درست بودن سیاست های جمهوری اسلامی ایران و سوریه در سه سال گذشته در زمینه مبارزه بی امان با جریانهای تکفیری تروریستی اعلام کرد .

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان همچنین با تبریک موفقیت های ارتش سوریه در بازپس گیری مناطق راهبردی از ترویست ها گفت: پشتیبانی ملت از رییس جمهور سوریه که در انتخابات چند ماه پیش این کشور در معرض دید جهانیان قرار گرفت، مهمترین عامل موفقیت های مستمرارتش سوریه است.

رییس جمهور سوریه نیز در این ملاقات با قدردانی صمیمانه از حمایت های رهبری ، دولت و ملت ایران از سوریه گفت : رشته های مودت و دوستی میان دو کشور و دو ملت غیر قابل گسست خواهد بود .

بشار اسد با تشریح آخرین تحولات و موفقیت های میدانی و برنامه های دولت سوریه برای مناطق آزاد شده گفت : بهبود شرایط اقتصادی و زمینه سازی برای بازگشت آوارگان به خانه هایشان و تمرکز بر بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ از اولویت های اصلی دولت سوریه است .

روند حمایت برخی کشورهای خارجی از گروهک های تروریستی به ویژه داعش و آخرین تحولات سیاسی و امنیتی که برای بی ثبات کردن سوریه درجریان است  در ادامه این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راه کارهایی برای خنثی کردن این توطئه ها بیان شد .

پس از این دیدار دریابان شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی کشورمان با سرلشکر«علی مملوک» رییس شورای امنیت ملی سوریه، آخرین تحولات سیاسی امنیتی این کشور و منطقه را مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

داعش به دست کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای ایجاد شد


دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان همچنین در بدو ورود به دمشق گفت: کسانی که با عینک بعضی از کشورهای منطقه وارد منطقه شدند، متاسفانه ویروس ابولایی را توزیع کردند که امروز قدرت کنترل آن را از دست داده اند.

وی افزود: پدیده ای به نام تروریسم ، داعش و ائتلاف در حقیقت واژگانی است که در اثر ویروس به اشتباه تزریق شده در منطقه به دست کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای ایجاد شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تاکید کرد: مردم عراق اجازه ندادند این ویروس در عراق از خطوط قرمز عبور کند و آن را متوقف کردند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *