ایران و چین مخالف ائتلاف شکل گرفته توسط آمریکا به بهانه مبارزه علیه تروریسم هستند

17:37 - 08 مهر 1393
کد خبر: ۹۰۳۲
دسته بندی: سیاست ، عمومی
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: ایران و چین هر دو مخالف ائتلاف شکل گرفته توسط آمریکا به بهانه مبارزه علیه تروریسم هستند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: ایران و چین هر دو مخالف ائتلاف شکل گرفته توسط آمریکا به بهانه مبارزه علیه تروریسم هستند.


به گزارش خبرنگار سیاسی علی اکبر ولایتی پس از نشست مشترک با رئیس دانشگاه ریمن چین در جمع خبرنگاران گفت: ما در انتظار این هستیم که در آینده ای نزدیک رئیس جمهور چین بنا به دعوت جناب آقای دکتر روحانی به ایران سفر کنند.


وی با بیان اینکه ما برای این سفر اهمیت زیادی قائل هستیم گفت: در گفتگوهایی که تاکنون میان آقای روحانی و رئیس جمهور چین انجام شده توانسته ایم بهره های خوبی در پایه گذاری روابط راهبردی بین دو کشور به وجود آوریم.


ولایتی با بیان این که ما مصمم به مبارزه با تروریسم هستیم گفت: ما به آنچه آمریکایی ها به صورت یکجانبه انجام می دهند اعتقادی نداریم و نه چین و نه ایران به آنچه آمریکا تحت عنوان مبارزه با تروریسم انجام می دهد اعتقاد ندارند.


وی ادامه داد: چین همانند ایران معتقد است دعوت آمریکا برای تشکیل ائتلاف علیه داعش تلاشی برای انجام کارهای خود در پوششی برای مبارزه با ترورسیم است.


ولایتی تصریح کرد: پکن و تهران هر دو معتقدند برخورد با تروریسم باید در چارچوب مقررات و قواعد بین المللی و وجود مداخله در امور داخلی کشورها باشد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *