فراخوان بعثه رهبری برای ارسال فیلم و عکس‌ از فاجعه منا

13:47 - 28 مهر 1394
کد خبر: ۸۹۷۳۱
خبرگزاری میزان - در پی وقوع فاجعه دردناک منا در حج تمتع 94 و به شهادت رسیدن زایران جهان اسلام به ویژه 464 تن از حجاج ایرانی در این حادثه، پایگاه اطلاع رسانی بعثه‌ مقام معظم رهبری به منظور تهیه مستند جامع از این فاجعه فراخوان عمومی اعلام کرد.
به ، در پی وقوع فاجعه دردناک منا در حج تمتع 94 و به شهادت رسیدن زایران جهان اسلام به ویژه 464 تن از حجاج ایرانی در این حادثه، پایگاه اطلاع رسانی بعثه‌ مقام معظم رهبری به منظور تهیه مستند جامع از این فاجعه فراخوان عمومی اعلام کرد.

حجت‌الاسلام روزبه‌برکت رضایی مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری، ضمن تسلیت مجدد فاجعه منا به خانواده‌های بازماندگان، اظهار داشت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران حج، مبنی بر اینکه «فاجعه منا به هیچ وجه نباید فراموش شود»، به همین منظور فراخوان عمومی از سوی بعثه مقام معظم رهبری جهت تهیه و گردآوری مستندات این واقعه اعلام شد.

وی افزود: نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد که باید در این خصوص به صورت گسترده و جامع اقدامات شایسته‌ای انجام گیرد و مستندات از زایران و کارگزاران حج که در این فاجعه حضور داشتند گردآوری شود.

مدیر پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: به همین منظور از حجاج، کارگزاران، عوامل اجرایی، ‌مدیران، روحانیون و افرادی که در این فاجعه حضور داشته‌اند در خواست می‌کنیم، تصاویر و فیلم‌های خود در این خصوص را برای جمع آوری بانک جامع و ثبت تاریخی ارسال کنند تا بتوانیم از راه‌های قانونی و دیپلماسی پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد:‌‌ همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، «فاجعه تلخ منا یک مسئله سیاسی نیست بلکه بحث بر سر هزاران مسلمانی است که در حال عبادت و انجام مناسک حج و با لباس احرام جان باختند و این مسئله باید به صورت جدی دنبال شود.» به همین منظور بعثه مقام معظم رهبری این موضوع را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.
حجاج می‌توانند مستندات خود را به روش‌های مختلف همچون پست الکترونیک به نشانی hojaj94@gmail. com، پیامک به شماره 500026914 و یا به نشانی قم، خیابان سمیه، نبش کوچه 28، پژوهشکده حج وزیارت، پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شماره 37740800 – 025 داخلی 154 از ساعت 8 تا 14 تماس بگیرند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *