کشورهای عضو ناتو حضور نظامی در "افغانستان" را حفظ می کنند

۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۵:۰۱
کد خبر: ۸۹۵۵۷
خبرگزاری میزان - مقام های ارشدی از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز دوشنبه اعلام کردند که کشورهای آلمان، ترکیه و ایتالیا از اعضای این سازمان قصد دارند حضور نظامی خود در افغانستان را در سطح کنونی حفظ کنند.
کشورهای عضو ناتو حضور نظامی در به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از رویترز، ژنرال «فیلیپ بریدلاو» فرمانده ارشد ناتو در اروپا گفت: تضمین هایی دارد مبنی بر اینکه کشورهای عضو ناتو به حضور نظامی خود در کنار 10 هزار نیروی آمریکایی در افغانستان ادامه خواهند داد.

وی افزود: هر چند بحث درخصوص تعداد دقیق نیروهای ناتو ادامه دارد اما تردیدی در حضور این نیروها وجود ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد که حدود 10 هزار سرباز این کشور تا اواخر سال 2016 در افغانستان باقی می مانند.

این مقام نظامی ناتو به رویترز گفت: چند کشور ناتو که بیشترین مشارکت را در تامین نیرو برای افغانستان دارند به ما اطلاع داده اند که وضعیت کنونی نیروهای خود را حفظ می کنند.

وی از اعلام جزئیات بیشتر خودداری کرد اما یک مقام دیگر ناتو گفت که کشورهای آلمان، ترکیه و ایتالیا آمادگی دارند به حضور نظامی خود در افغانستان در سطح فعلی ادامه دهند.

"ماتئو رنزی" نخست وزیر ایتالیا هفته گذشته گفته بود که این کشور در حال بررسی حفظ نیروهای خود در افغانستان است.

در این حال این مقام ناتو گفت: برداشت ما این است که این امر محقق خواهد شد.

بر اساس آمار ناتو، آلمان با 850 سرباز بیشترین مشارکت را در تامین نیروی نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در افغانستان دارد و کشورهای ایتالیا و ترکیه به ترتیب با 760 و 500 سرباز پس از آن در در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.
/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *