وزیر نیرو باید استیضاح شود/ چرا امسال از مابهتران به سفر حج رفتند؟

10:39 - 08 مهر 1393
کد خبر: ۸۹۴۰
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: نماینده مردم اصفهان در خانه ملت در مورد مشکلات به وجود آمده در زمینه آب گفت:ما همچنان بر استیضاح وزیر نیرو اصرار داریم چرا که ایشان نمی تواند چنین کار مهمی را به نتیجه برسانند.

:  نماینده مردم اصفهان در خانه ملت در مورد مشکلات به وجود آمده در زمینه آب گفت:ما همچنان بر استیضاح وزیر نیرو اصرار داریم چرا که ایشان نمی تواند چنین کار مهمی را به نتیجه برسانند.

به گزارش خبرنگار سیاسی میزان، حسن کامران صبح امروز سه شنبه در نطق میان دستور خود از وکلای ملت به دلیل انتخاب وی برای هیئت نظارت بر مطبوعات تشکر و اظهار کرد: اولین جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات دیروز برگزار شد و مصوباتی داشتیم. ما قائل به این هستیم که قانون مطبوعات باید مبنای کارمان باشد.

وی در مورد عضویت خود در نظارت بر سفرهای خارجی گفت: انضباطی را حاکم کرده ایم که دستگاه ها سفرهای اضافه انجام ندهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به اظهارات گستاخانه دیوید کامرون نخست وزیری انگلیس در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و افزود: وزارت خارجه نباید اجازه دهد که سفارت «انگلیس خبیث» باز شود. انگلیس علی رغم مشکلاتی که در داخل دارد در سازمان ملل صدای صهیونیست ها را درآورد.

کامران به اقدامات ایالات متحده آمریکا برای نابودی گروهک تروریستی داعش اشاره کرد و گفت: شما اگر راست می گویید که می خواهید با گروه های تروریستی مقابله کنید چرا به کشورهای همچون ترکیه ، عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی نمی گویید که به این تروریست ها اسلحه ندهند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا میخواهد زیرساخت های نظام سوریه را از بین ببرد خاطر نشان کرد: آمریکا دیروز کارخانه گاز سوریه را هدف قرار داده است آیا تروریست ها در آنجا بودند که شما به این منابع شلیک کرده اید؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید در دستور کار ما باشد از مسئولان خواست که به فکر معیشت و کار مردم باشند و در همین خصوص به مشکلاتی که در کارخانه های ذوب آهن ایجاد شده اشاره و تصریح کرد: امروز در ذوب آهن کشورمان کارگران با مشکل کاهش حقوق مواجه هستند که ما این را با آقای نعمت زاده در میان گذاشتیم که ایشان گفت قضیه حل می شود. چه چیزی حل می شود؟ این کارگران پای کوره و دمادم گرما بوده اند بنابراین نباید صرفا حرف بزنیم چرا که عمل واجب است.

کامران از سازوکار سفر به خانه خدا نیز انتقاد و گفت: چرا امسال بعضی از ما بهتران به حج رفتند؟ فرهنگ ایثار و شهادت مقابل اشرافی گری است.

وی در مورد بانک ها نیز گفت: بانک ها تولیدکننده را ذله کرده اند مقام معظم رهبری نیز همواره تاکید داشته است که بنگاه داری نکنید اما این بانک ها انواع ولخرجی ها را دارند و این با شعار اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد.

کامران در مورد مشکلات به وجود آمده در مقوله آب نیز گفت: که ما همچنان بر استیضاح نیرو اصرار داریم چرا که ایشان نمی تواند چنین کار مهمی را به نتیجه برسانند.

وی ادامه داد: ما مدتها پیش از آقای وزیر نیرو خواسته بودیم که از منابع بازدید کند و حتی چندین بار از ایشان دعوت کرده بودیم تا نشستی داشته باشند اما وقتی یک وزیر به عهد خود وفا نمی کند چگونه کشاورزان به آن اعتماد کنند. وقتی به وزیر می گوییم شما پاسخگو نیستید می گویند قبلی ها این کار را کرده اند شما وزیر شده اید تا مشکلات را سامان دهید.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *