فعال شدن شعبات تعزیرات در طرح نظارت بر دام های قربانی

9:59 - 08 مهر 1393
کد خبر: ۸۹۲۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان از فعال شدن شعبات تعزیرات در طرح نظارت بردام های قربانی خبرداد.


: مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان از فعال شدن شعبات تعزیرات در طرح نظارت بردام های قربانی خبرداد.

به گزارش : حسین حسن پور در این باره اظهار کرد : به منظور حفظ سلامت مردم شعبات تعزیرات گلستان در طرح نظارت بر دام های قربانی فعال شده است و گشت های ویژه به منظور نظارت بر گوشت دام قربانی، تامین بهداشت عمومی و رسیدگی به تخلفات شکل گرفته است.
وی از ارجاع یک هزار و 127 فقره پرونده بهداشتی به تعزیرات حکومتی گلستان خبر داد و تصریح کرد: در این راستا یک هزار و 125 پرونده رسیدگی شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان در خصوص عمده ترین تشکیل پرونده های بهداشتی در استان گفت: 874 فقره پرونده در زمینه عدم رعایت بهداشت محیط تشکیل شد و بیشترین حجم پرونده ها را به خود اختصاص داده است.

به گفته حسن پور تعداد 229 پرونده تخلف در بخش عرضه کالای غیربهداشتی در تعزیرات حکومتی گلستان تشکیل شده است.

وی در خصوص تعداد ورودی پرونده های تخلف به تعزیرات حکومتی گلستان گفت: در شش ماهه نخست امسال تعداد 4 هزار و 936 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی گلستان وارد شد و در این راستا 4 هزار و 934 پرونده با 8 میلیارد و 30 میلیون ریال محکومیت نقدی مختومه شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان با اشاره به فراوانی تخلفات در بخش های مختلف خاطرنشان کرد: در بخش عدم درج قیمت کالا یک هزار و 589 پرونده، گرانفروشی 859 فقره پرونده،عدم فاکتور خرید 405 فقره پرونده، کم فروشی 242 فقره پرونده، عدم صدور فاکتور 180 فقره پرونده، تقلب 156 فقره پرونده و تعداد هفت فقره پرونده نیز به دلیل عدم اعلام موجودی کالا تشکیل شد.

حسن پور ادامه داد: 14 فقره پرونده به دلیل فروش اجباری، 31 مورد عرضه و فروش کالای قاچاق، 874 مورد عدم رعایت بهداشت و 229 مورد عرضه کالای غیربهداشتی در اداره کل تعزیرات حکومتی گلستان تشکیل و رسیدگی شد.

وی شکل گیری شعبات تخصصی، سیار و مشترک را به منظور کاهش میزان تخلفات موثر خواند و گفت: با فعالیت شعبات نظارتی تلاش می شود تا میزان تخلفات به حداقل ممکن برسد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *