رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

قالیباف : حرام‌خواری و فساد بزرگترین منکر در شهرداری تهران

11:20 - 27 مهر 1394
کد خبر: ۸۹۲۵۷
خبرگزاری میزان - شهردار تهران گفت: بزرگترین منکر در شهرداری تهران، فساد و حرام‌خواری است که باید با آن مبارزه کرد.
قالیباف : حرام‌خواری و فساد بزرگترین منکر در شهرداری تهرانبه گزارش گروه فضای مجازی به نقل ازایسنا، محمدباقر قالیباف صبح امروز در همایش شوراهای نماز و امر به معروف شهرداری تهران با بیان اینکه حل مشکلات مردم به خصوص در حوزه اقتصاد بسیار مهم است، گفت: این موضوع به قدری مهم است که امام خمینی (ره) می‌گوید که اگر مشکلات اقتصادی را حل نکنیم، انقلاب با شکست مواجه شده و از سوی دیگر نیز می‌فرمایند اگر انقلاب شکست نخورد، نشان‌دهنده رحمی است که خدا آن را به برکت امام حسین (ع) به ما داده است.

وی با اشاره به حادثه روز عاشورا گفت: تمام عبرت‌های مادی و معنوی یک‌جا در عاشورا بوده است و این نشان‌دهنده عاشوراست، چراکه عاشورا صحنه عبرت تمام عیار است.

شهردار تهران با بیان اینکه ایمان، بصیرت، توجه به ارزش‌ها و... نگهدارنده نظام و ساختار دینی است، ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک عهد دینی است که برای انسان‌های واقعی مسئولیت‌پذیری می‌آورد.

قالیباف با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مسوولیت‌های جدی جامعه است، گفت: روز گذشته برای من 4 لوح تقدیرنامه آوردند که برای برنامه امروز امضا کنم اما این کار را نکردم، چراکه معتقدم برای نماز آنقدر کار نشده که قابل تقدیر باشد.

وی با بیان اینکه چندی پیش شهرداری تهران را به عنوان اولین دستگاه در گسترش اقامه نماز انتخاب کردند، تصریح کرد: نمی‌خواستم در این برنامه شرکت کنم اما از آنجایی که ممکن بود بی‌ادبی و بی‌حرمتی تلقی شود، به این مراسم رفته و در سخنرانی عنوان کردم که مظلومیت نماز امروز مشخص شد چراکه شهرداری تهران جزء تنبل‌ترین‌های اقامه نماز است اما در این جمع اول و نمونه شده است.

شهردار تهران با بیان اینکه زحمت‌ها در حدی نیست که دین‌مان را به نماز ادا کنیم، گفت: امر به معروف و نهی از منکر مسئولیت اجتماعی می‌آورد و این مسئولیت جزو الزامات اعتقادی، اخلاقی و رفتاری در جامعه است.

قالیباف با بیان اینکه بزرگترین معروف در شهرداری تهران کار و تلاش است، گفت: منظور من کار و تلاشی است که برای خدا باشد و اگر خدا آن را ببیند، برای ما بس است و بزرگترین معروف از دید ما خدمت به مردم محروم و خدمت صادقانه است.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت زندگی در شهر، امر به معروف شهرداری تهران است، گفت: بزرگترین منکر در شهرداری تهران فساد و حرام‌خواری است که باید با آن مبارزه کرد.

/انتهای پیام/
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *