مسئولان آسایش خود را مدیون خون شهدا هستند/ لزوم افزایش اعتبارات بنیاد شهید در بودجه سال 95

12:20 - 27 مهر 1394
کد خبر: ۸۹۲۲۰
خبرگزاری میزان- عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات معیشتی و درمانی جانبازان و ایثارگران تصریح کرد: افزایش اعتبارات بنیاد شهید در لایحه بودجه سال 95 لازم و ضروری است.
احمد آریایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، با اشاره به مشکلات متعدد ایثارگران و جانبازان در کشور اظهار کرد: در جلسه‌ای که با حضور نوبخت و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شد، مقرر شد دولت در لایحه بودجه سال آینده افزایش اعتباری را برای بنیاد شهید مدنظر قرار دهد.

وی افزود: واقعیت آن است که امروزه جانبازان و ایثارگران با مشکلات متعددی از لحاظ تهیه دارو، درمان و معیشت روبرو هستند که بنیاد شهید نیز با توجه به اعتبارات محدودی که در اختیار دارد قادر به رفع این نیازها نیست و ضروری است تا در بودجه سال آینده اعتباراتی در این خصوص لحاظ شود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه برخی از ایثارگران به دلیل حضور متمادی در جبهه با برخی مشکلات جسمی و روحی مواجه اند در حالی که از هیچ گونه مزایای ایثارگری برخودار نیستند، خاطر نشان کرد: این ایثارگران از افتخار جانبازی محروم هستند و با توجه به برخوردار نبودن از مزایای جانبازی از عهده برخی از هزینه‌های درمانی خود بر نمی‌آیند که شایسته است با در نظر گرفتن رشادت‌های آنان در دفاع مقدس، تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که مسئولین نباید ایثارگری‌های کسانی که جوانی و زندگی خود را در راه دفاع از ارشهای انقلاب فدا کرده اند فراموش کنند افزود: مسئولین باید بدانند که آرامش و آسایش زندگی خود را مدیون خون شهدا و رزمندگان دفاع مقدس هستند.

آریایی نژاد در ادامه با انتقاد از اظهارت مسئولین مبنی بر نبود اعتبار لازم در تخصیص تسهیلات به ایثارگران خاطر نشان کرد: اگر منابع بودجه‌ای در کشور به درستی مدیریت و ساماندهی شوند به هیچ عنوان با کمبود اعتبار مواجه نمی‌شویم.

وی در خاتمه با اشاره به طرح «امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگری» تصریح کرد: امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگری اقدامی در جهت ایجاد عدالت در برخورداری از امتیازات ایثارگری است که در آن هر فرد به فراخور درجه ایثارگری خود از مزایایی متناسب برخوردار می‌شود.

گفتنی است چندی پیش تعدادی از نمایندگان مجلس طرح یک فوریتی امتیازبندی ترکیبی عوامل ایثارگری را تقدیم مجلس کرده‌اند، در مقدمه توجیهی این طرح آمده است در جهت جلوگیری از تشتت قوانین و مقررات مربوط به ایثارگران، معادل‌سازی امتیازات و اعمال عدالت در تخصیص تسهیلات مقرر در قوانین براساس درجه، میزان و ترکیب عوامل ایثارگری امری ضروری است.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *