اختصاص ردیف اعتباری مستقل برای کمیسیون ایمنی راه‌ها در بودجه ۹۵

23:10 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۹۰۰۲
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
خبرگزاری میزان - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس از تلاش برای اختصاص ردیف اعتباری مستقل برای کمیسیون ایمنی راه‌ها در قانون بودجه ۹۵ خبر داد و گفت: علاوه بر این تلاش می شود تا دستگاه‌های عضو این کمیسیون مکلف به اجرای مصوبات و سیاستگذاری‌ها شوند.
به گزارش ، احمد جباری اظهار کرد: کمیسیون ایمنی راه‌ها یک مجموعه سیاستگذار برای ارتقای سطح ایمنی است که خوشبختانه از زمان مسئولیت آخوندی در این وزارتخانه مجدد فعال شد و با توجه به اهمیت آن در نظر داریم ردیف اعتباری مستقل در بودجه‌های سنواتی برای این کمیسیون اختصاص دهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: اگر کمیسیون ایمنی راه‌ها یک ردیف اعتباری مشخص داشته باشد و دستگاه‌های عضو در این کمیسیون نیز مکلف به اجرا در برابر مصوبات باشند علاوه بر اینکه مصوبات ضمانت اجرایی پیدا می‌کند نمایندگان دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های عضو در این کمیسیون نسبت به مصوبات پاسخگو می‌شوند.

رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه و همچنین تدوین لایحه بودجه ۹۵ توسط دولت قرار داریم موضوع اختصاص ردیف اعتباری مستقل برای کمیسیون ایمنی راه‌ها در قالب برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۵ در دستورکار است.

وی کمیسیون ایمنی راه‌ها را یکی از مجموعه‌های فرابخشی مهم خواند و تاکید کرد: مصوبات و سیاستگذاری‌های این کمیسیون برای حفظ جان مسافران و افزایش ایمنی در سطح جاده‌های کشور است بنابراین با توجه به اهمیت این کمیسیون تعیین ردیف اعتباری مستقل برای آن در دستور کار است.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: تلاش ما این است که ردیف اعتباری مستقل برای کمیسیون ایمنی راه‌ها را در قالب بودجه سال ۹۵ تعیین کنیم.

جباری افزود: دستگاه‌های عضو در کمیسیون ایمنی راه‌ها هر چند برای اجرای مصوبات تلاش خود را به کار می گیرند اما به لحاظ قانونی ملکف به اجرا نیستند که علاوه بر تعیین ردیف اعتباری مستقل برای این کمیسیون، این موضوع نیز در دستور کار کمیسیون عمران مجلس نیز قرار خواهد گرفت که دستگاه‌های عضو مکلف به اجرای مصوبات باشند.

کمیسیون ایمنی راه‌ها کمیسیونی است که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ذیربط در حوزه ارتقای سطح کیفیت راه‌ها و اتخاذ سیاستگذاری‌هایی در جهت افزایش ایمنی سفر در انواع شقوق حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی با هدف کاهش سوانح رانندگی در وزارت راه و شهرسازی و به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار می‌شود. در این جلسات نیز به پیشنهاد اعضا مصوباتی در حوزه ایمنی راه‌ها به تصویب می‌رسد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *