رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

عملکرد کاروان کشتی‌ ایران راضی‌کننده بود

3:00 - 27 مهر 1394
کد خبر: ۸۹۰۰۰
دسته بندی: ورزشی ، اخبار خارجی
خبرگزاری میزان - رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح در نشستی ویژه به ارائه کارنامه ورزشکاران کشورمان در ششمین دوره المپیک نظامیان جهان در کره‌جنوبی پرداخت.
به گزارش خبرنگار ورزشی ، مهرعلی باران چشمه رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح، در مورد نتایج تیم‌های کشتی اعزامی به رقابتهای قهرمانی ارتش های جهان اظهار داشت: به رغم ناداوری‌ها، تیم های کشتی نتایج خوبی گرفتند. در کشتی آزاد با 3 مدال نقره و 4 مدال برنز در مجموع تیمی نایب قهرمان شدیم.
 در این رشته روسیه اول و قزاقستان سوم شدند. در کشتی فرنگی یک مدال طلا و 4 مدال برنز حاصل کار بچه های فرنگی بود که ورزشکاران کشورمان بعد از اوکراین که قهرمان شد، در رده دوم قرار گرفتند و کره جنوبی به مقام سوم رسید. در مجموع دو رشته آزاد و فرنگی نیز ایران با 12 مدال اول شد و روسیه با 10 و اوکراین با 7 مدال سوم شدند.

وی پس از ارائه کارنامه کاروان ایران در ششمین دوره المپیک نظامیان درباره ارزیابی اش از این دوره از رقابت ها گفت: با توجه به اینکه المپیک نظامیان یک سال قبل از المپیک ریو برگزار می‌شد، اکثر کشورها مانند روسیه، چین، کره جنوبی، مصر آذربایجان و ... با تمام قوا و ملی پوشان اصلی شان شرکت کرده بودند تا این مسابقات میدان خوبی برای آماده سازی قبل از المپیک باشد. علاوه بر این برخی رشته ها نیز برای کسب سهمیه المپیک امتیاز داشت و همین سبب شده بود تا کشورها با تیمهای اصلی شان به المپیک نظامیان بیایند و ششمین دوره آن در سطح بالایی برگزار شود.

باران چشمه درباره تحقق پیش بینی اش از نتایج کاروان ایران در المپیک نظامیان جهان در کره‌جنوبی هم اظهار داشت: پیش بینی افزایش دو برابر تعداد مدالها را داشتیم که در مدال های نقره و برنز این امر تحقق یافت اما در کسب مدال طلا با توجه به مشکلاتی که وجود داشت و دلیل بارز آن ناداوری ها بود نتوانستیم بیشتر از دوره قبل طلا بگیریم.

رئیس سازمان تربیت بدنی نیروهای مسلح در خاتمه با اشاره به ناداوری‌ها در المپیک نظامیان جهان خاطر نشان کرد: این موضوع در رشته کشتی که خودم مسئول برگزاری آن بودم بیشتر نمایان بود و حتی کار به جایی رسید که با توجه به شکایات کشورهای مختلف نسبت به ناداوری ها، به مسئولان مسابقات اعتراض رسمی کردم. در صورتی که این ناداوری ها اتفاق نمی افتاد و نمایندگان کره از داوری سود نمی بردند، تعداد طلاهای کاروان کشورمان می توانست 6 یا 7 طلا باشد ولی به رغم این ناداوری‌ها تیم های کشتی نتایج خوبی گرفتند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *