«دختران آفتاب» با تقریظ مقام معظم رهبری منتشر شد

13:28 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۹۳۴
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان - چاپ دوازدهم کتاب داستانی «دختران آفتاب» تألیف امیر حسین بانکی، محمد دانشگر و محمد رضا رضایتمند به همراه تقریظ مقام معظم رهبری از سوی انتشارات سروش منتشر شد.

به ، کتاب «دختران آفتاب» به نویسندگی امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند اگرچه داستان است، در واقع تحقیقی روان‌شناختی و جامعه‌شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان است.

 «دختران آفتاب» خواسته است که زن و منزلت و شخصیت و هویت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه‌اش، و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده‌اش؛‌‌ همان گونه که هست و‌‌ همان گونه که باید باشد. و همین گونه است که او را از طفیلی مرد بودن می‌رهاند و نشان می‌دهد که در عین زن بودن هیچ از مراتب و کمالات انسانی کم ندارد.

هم سفران «دختران آفتاب» به سرمنزل تفکری می‌رسند که انسان را می‌بیند و اعتبار می‌بخشد؛ خواه زن باشد خواه مرد. تفکری که حجاب و غبار شبهه‌ها، تلالو انوار بی‌بدیلش را کورسویی خواسته است و چون این غبار، برای همسفران دختران آفتاب فرو می‌نشیند؛ تلالو آن انوار، آن‌ها را به خانواده و اجتماع می‌برد. شرافت مادری را در خانواده‌ای که پایه و اساس انسان سازی است به آن‌ها یادآوری می‌کند، نقش‌های اجتماعی و لوازم آن چون روابط زن و مرد، پوشش و حجاب، حیا و غیرت را توضیح می‌دهد.

سرمنزل مقصود «دختران آفتاب» دامان پرمهرومحبت مادری است که سرچشمه همه نیکی هاست. مادری که فاطمه خوبی هاست و زهره روشنایی‌ها. این کتاب از معدود داستان‌هایی است که بیش از یک نویسنده دارد و سبب آن هم چند جنبه‌ای بودن محتوای آن است.

دختران آفتاب داستانی است که قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایش برای مطالعه، اجرای رادیویی و حتی فیلم و سریال بسیار بالاست و به زودی از این رمان بیشتر خواهیم شنید.

در تقریظ رهبر معظم انقلاب که هفته گذشته رونمایی شد درباره این کتاب آمده است:

پس از نزدیک سه سال توانستم در این روزها-ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علی‌ها) - این کتاب را بخوانم. در میان کتاب‌های داستانی که هدفش طرح مسائل فکری است، این بهترین کتاب از نویسنده‌ای ایرانی است. طرح کلی داستان و درون مایه‌های داستانی آن خوب و شیرین است. حرف‌ها هم قوی و منطقی است. اتفاقاً پیش از این، کتابِ:... را خوانده‌ام. آن قوی‌تر است. ولی با توجه به برخی ملاحظات (عمدتا «بهره‌برداری نکردن از عامل جنسی در کتاب حاضر) در این کتاب، هنر بیشتری به کار رفته است. باید ترویج شود. تنها نقطه ضعف آن ذکر مشخصات استادِ فاطمه است در فصل آخر کتاب. (روزهای نیمه خرداد 87)

چاپ دهم و یازدهم این کتاب هفته پیش منتشر و با استقبال مخاطبان و علاقمندان و نیز درخواست‌های مکرر مشتاقان، چاپ دوازدهم کتاب» دختران آفتاب «در 480 صفحه در شمارگان 2500 نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقمندان به ادبیات داستانی قرار گرفت.

فروش اینترنتی کتاب از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http: //soroushpublishingco. ir امکان پذیر است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *