برخورد با هکرها و گردانندگان سایت‌های آموزش هک/ اجرای عملیات کشوری برای شناسایی هکرها

12:18 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۸۸۳
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری مسزان- معاون امور بین‌الملل و حقوقی فتا ناجا گفت: پلیس فتا براساس قانون با هکرها و گردانندگان سایت‌های آموزش هک و نفوذ و ارائه‌دهندگان نرم‌افزارهای هک و نفوذ برخوردی قانونی خواهد داشت.

به گزارش گروه اجتماعی میزان، معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا گفت: برابر قانون مجازات اسلامي مستند به مواد 725 و 753 (بندهای الف، ب و ج)، هک، نفوذ و دسترسی غیر مجاز به داده‌ها و فروش نرم افزارهای آموزش هک جرم محسوب می گردد و پلیس فتا با هکرها و گردانندگان تارنماهای آموزش هک و ارائه دهندگان نرم افزارهای هک و نفوذ مقابله می‌کند.

سرهنگ حسین رمضانی افزود: در قوانین ملی اکثر کشورهای دنیا هک و مسائل مربوط به آن ( آموزشها و نرم افزارهای مربوطه) جرم شناخته می شود و ما امید داریم همه پلیس های سایبری دنیا برای مقابله با این حوزه ، واکنشی موثر و به هنگام داشته باشند.

وی در ادامه بیان داشت: بر اساس این تکلیف قانونی ، پلیس فتا ناجا با مشارکت پلیس های فتا استانی از تاریخ 19 مرداد لغایت 31 شهریور ماه سال جاری به منظور شناسایی و برخورد قانونی با هکرها و گردانندگان تارنماهای آموزش هک و نفوذ و ارائه دهندگان نرم افزار های هک و نفوذ، عملیاتی را به مرحله اجرا گذاشت.

سرهنگ رمضانی خاطرنشان کرد: پلیس فتا ناجا در این خصوص بیش از 15 هزار وب سایت را رصد نموده و در 104 مورد که جرم آنها محرز بود پیگیری در دستور کار پلیس قرار گرفت.

معاون امور بین الملل و حقوقی فتا ناجا در ادامه گفت: در این عملیات سراسری تعداد بیش از 70 نفر شناسایی و با مستندات مربوطه به دستگاه قضا برای برخورد قانونی معرفی شدند.

وی همچنین تاکید کرد که شایسته است از حمایت و پشتیبانی و هماهنگی‌های دستگاه قضایی کشور در این عملیات مهم در راستای ارتقای امنیت فضای سایبر تقدیر و تشکر کنیم.

رمضانی در ادامه اعلام کرد: موضوع هک و نفوذ همانطور که قانون به خوبی آن را جرم انگاری نموده علاوه بر خسارت هایی که در برخی از انواع خود برای سازمانهای دولتی و خصوصی دارد به شدت حریم خصوصی کاربران را هدف قرار می دهد که حفظ حریم خصوصی کاربران و آزادی های مشروع آنها در فضای سایبر جزء اهداف اصلی این پلیس بوده و پلیس فتا تمام امکانات و منابع خود را جهت امن سازی فضای سایبری برای کاربران قانون مدار این فضا به کار خواهد بست.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه ضمن بیان اینکه همه کاربران باید همانند فضای واقعی خود را مکلف به رعایت حفظ حریم خصوصی افراد وفق قانون نموده و پلیس را در این مسیر یاری نمایند، تصریح کرد : والدین باید نظارت بیشتری بر رفتار جوانان و نوجوانان خود در حوزه استفاده از فضای سایبر داشته باشند تا آنها بر اساس کنجکاوی هایشان جذب وب سایت های مجرمانه مانند وب سایت های آموزش هک نشوند.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *