حمایت دولت "افغانستان" از تمدید حضور نظامیان آمریکا در این کشور!

12:13 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۸۲۶
خبرگزاری میزان - دفتر ریاست جمهوری افغانستان در حمایت از تمدید حضور نظامیان آمریکایی در این کشور بیانیه ای صادر کرد.
حمایت دولت به گزارش به نقل از مهر ، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری افغانستان آمده است: دولت افغانستان به نمایندگی از مردم این کشور از تصمیم باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر تداوم همکاری های آن کشور با مردم افغانستان، مخصوصاً در عرصه امنیتی استقبال می‌کند.

دولت افغانستان در این بیانیه تاکید کرد: تصمیم جدید اوباما حاکی از گسترش روابط میان دو کشور است و این روابط مبتنی بر منافع و خطرات مشترک است. محور اصلی این منافع مشترک، ثبات و توسعه افغانستان و همچنین مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان است.

بر اساس این بیانیه، تصمیم جدید دولت آمریکا مبنی بر تمدید حضور نیروهای خود در افغانستان بر اساس گفتگوهای چند ماهه میان روسای جمهور دو کشور و ارزیابی های دقیق گرفته شده است.

پیش از این قرار بود در پایان سال ۲۰۱۶ میلادی، از حدود ده هزار سرباز امریکایی فقط هزار نفر جهت حفاظت از سفارت واشنگتن در کابل بمانند اما دو روز پیش اوباما به صورت رسمی اعلام کرد زمانبندی خروج نظامیان این کشور از افغانستان تغییر کرده و بر اساس برنامه جدید، تعداد پنج هزار و ۵۰۰ سرباز پس از سال ۲۰۱۶ در افغانستان باقی خواهند ماند.

استقبال دولت افغانستان از تمدید حضور نظامیان خارجی در حالی است که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین این کشور به تندی از این تصمیم انتقاد کرده است. همچنین یکی از دلایل اقدامات گروههایی چون طالبان در افغانستان حضور نیروهای خارجی در این کشور است.

/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *