رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اقدامات مستشاری خود را در سوریه افزایش می‌دهیم

18:00 - 25 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۶۶۷
دسته بندی: سیاست
معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه با بیان اینکه به مشورت مستشاری خود برای مبارزه با تروریسم در سوریه شدت بیشتری خواهیم بخشید، گفت: اقدامات حقوقی لازم در خصوص حادثه منا با جدیت ادامه پیدا می‌کند.
به گزارش گروه سیاسی میزان، امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار شهید همدانی در جمع خبرنگاران گفت: سردار همدانی سردار مبارزه با تروریسم بود و خدمات بزرگی به منطقه و امنیت آن کرد آن هم منطقه‌ای که با انواع و اقسام مشکلات مواجه است.

وی در رابطه با حضور ایران در سوریه تصریح کرد: ما دارای مستشاران نظامی در عراق و سوریه هستیم. مستشاران نظامی ما به درخواست دولت‌های عراق و سوریه در آنجا حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: هیچگونه نیروی رزمنده در سوریه نداریم اما به مشورت مستشاری خود برای مبارزه با تروریسم حتما شدت بیشتری خواهیم بخشید و تلاش بیشتری خواهیم کرد.

امیرعبداللهیان در رابطه با اینکه واکنش جمهوری اسلامی ایران پیرامون دفن حاجیان ایرانی در منا چطور خواهد بود، گفت:‌ تا وضعیت آخرین فردی که پیکرش به کشور منتقل نشده مشخص نشود و به نتیجه نرسیم با همین جدیتی که نسبت به انتقال 399 پیکر حجاج اقدام کرده‌ایم نسبت به مابقی آنها هم تا آخرین فرد جانباخته پیگیری خواهیم کرد. مگر اینکه خانواده‌های جان‌باختگان که اصلیت آنها مشخص نشده به طور رسمی درخواستی برای تشییع عزیزان خود پس از شناسایی قطعی در مکه مکرمه داشته باشند.

وی در خاتمه گفت: اقدامات حقوقی لازم در خصوص حادثه منا با جدیت ادامه پیدا می‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *