توسعه مراکز سلامت جامعه در نقاط مختلف کشور

3:55 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۵۸۱
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان- قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی در سطح کشور در حال اجرا است و اعتبارات برنامه به هنگام تخصیص می یابد و اعتبارات شهرستان‌ها و حاشیه شهرها زودتر و سریعتر تخصیص خواهد یافت.
به گزارش گروه اجتماعی میزان، ناصر کلانتری امروز در افتتاحیه اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در تبریز درحال برگزاری است، گفت: در گذشته اعتماد به بخش خصوصی در مورد عملکرد بهتر کمتر بود و از سویی دیگر نیز نسبت به درآمد زایی و سود در بخش خصوصی حساسیت وجود داشت که در حال حاضر این مسئله تا حد زیادی مرتفع شده و شاهد تحولات خوبی هستیم.

وی افزود: برون سپاری خدمات و همراهی با مراکز خصوصی در دولت تدبیر و امید صورت گرفته و عملکرد خوبی داشته ایم.

کلانتری عنوان کرد: بر اساس پیش بینی تخصیص اعتبار سال 94می توانیم 65 درصد  از اعتبارات را تخصیص دهیم و باید بهبود وضعیت نیروی انسانی را در کناربرون سپاری خدمات داشته باشیم.

قائم مقام معاونت بهداشت تاکید کرد: توسعه مرکز سلامت جامعه در نقاط مختلف کشور جزو برنامه های معاونت بهداشت است که با منابع موجود صورت می گیرد و حاشیه شهرها و نقاط محروم در اولویت هستند.

وی یادآور شد: گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی از وضعیت اعتبارات به صورت ماهانه نیاز است و باید این روند به صورت منظم ادامه یابد و این در حالی است که برخی مراکز علوم پزشکی به موقع گزارشات را ارسال نمی‌کنند.

قائم مقام معاونت بهداشت تصریح کرد: معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در انعکاس گزارشات باید همراهی و دقت نظر بیشتری داشته باشند چراکه این گزارش‌ها در سطح کلان کشوری انعکاس دارد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *