"افغانستان" با آینده‌ای نامعلوم نیازمند کمک‌های جامعه جهانی است

21:00 - 25 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۵۱۴
خبرگزاری میزان - رئیس‌کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با اشاره به آینده‌ نامعلوم افغانستان گفت که جامعه جهانی برای خروج مردم این کشور از بحران همکاری کند.
به گزارش به نقل از خبرگزاری تسنیم ، "جان نیکولاس" رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد: در حال حاضر افغانستان روزهای پرچالش و آسیب‌پذیری را سپری می‌کند و بر همین اساس جامعه جهانی برای خروج مردم از بحران‌های کنونی این کشور همکاری کنند.

وی گفت: آینده افغانستان نامعلوم است و این وضعیت نیازمند حمایت مستحکم، موثر و متحد جامعه جهانی است.

نیکولاس افزود: وضعیت کنونی در ولایت قندوز و بخش‌های دیگر افغانستان نشاندهنده وضعیت وخیم این کشور است که هم اکنون صلیب سرخ با همکاری حلال احمر این کشور در حال برآورده کردن نیازهای مردم هستند.

«پت لبریج» رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت صلیب سرخ در افغانستان نیز گفت: افغانستان در میان 189 کشور جدول توسعه بشری در رتبه 169 قرار دارد و این در حالی است که در حال حاضر 72 درصد جمعیت افغانستان در مناطق محروم روستایی زندگی می‌کنند.

"فاطمه گیلانی" رئیس‌جمعیت هلال احمر افغانستان نیز اذعان داشت: مهاجرین و آسیب‌دیدگان ولایت قندوز و کودکان افغانستان به کمک‌های سریع جامعه جهانی نیاز دارند و سرمایه‌گذاران و کشورهای بین‌المللی به مشکلات مردم این کشور توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: هم اکنون جنگ در بسیاری از مناطق افغانستان جریان دارد و مردم نیز به دلیل فقر و ناامنی در حال ترک این کشور هستند.

/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *