وزارت بهداشت فلسطین: شمار شهدای انتفاضه به 41 تن افزایش یافت

12:31 - 25 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۴۷۴
خبرگزاری میزان- شمار شهدای فلسطینی در هفدهمین روز از انتفاضه قدس که شاهد درگیری های شدید نظامیان صهیونیست با فلسطینیان در استان های مختلف فلسطین اشغالی، کرانه باختری، باریکه غزه و قدس است، به 41 نفر رسید.
به گزارش سرویس بین الملل به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که با شهادت دو جوان فلسطینی در درگیری های صبح امروز شنبه در الخلیل و قدس اشغالی، شمار شهدای انتفاضه کنونی ملت فلسطین به 41 نفر رسید.

این وزارتخانه خاطر نشان کرد که در نتیجه تجاوزات رژیم صهیونیستی و حملات نظامیان آن به تظاهرات های فلسطینیان در نوار غزه از آغاز ماه اکتبر جاری تاکنونن 14 فلسطینی از جمله یک بانوی باردار و دختر بچه 2 ساله وی شهید شده اند. در کرانه باختری نیز 27 فلسطینی از آغاز انتفاضه قدس به شهادت رسیده اند که در میان آنها 5 کودک هم دیده می شوند.

این در حالی است که صبح امروز شنبه یک جوان فلسطینی به نام "فضل محمد عوض عبد الله قواسمه" (18 ساله) در اثر تیراندازی نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست در خیابان شهدای شهر الخلیل واقع در کرانه باختری به شهادت رسید.

شاهدان عینی گزارش دادند که شهرک نشینان صهیونیست به سمت این جوان فلسطینی تیراندازی کرده و او را زخمی نمودند و وی در اثر شدت جراحات و خونریزی شدید و ممانعت نظامیان صهیونیست از کمک رسانی نیروهای امدادی و انتقال او به بیمارستان جان خود را از دست داد.

در محله جبل المکبر واقع در شرق قدس اشغالی نیز یک جوان 16 ساله فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید. شاهدان عینی اعلام کردند که نظامیان صهیونیست در نزدیکی شهرک صهیونیستی "ارمون هنزیف" به سمت این جوان فلسطینی تیراندازی کردند که منجر به شهادت وی شد.

این منابع خاطر نشان کردند که شمار زیادی از نظامیان و خودروهای نظامی ارتش صهیونیستی با حضور در این منطقه، آنجا را به محاصره خود درآوردند و مانع از نزدیک شدن و دسترسی تیم های امدادی به محل حادثه شدند.

گفتنی است که در جریان درگیری های دیروز جمعه نظامیان ارتش صهیونیستی با فلسطینیان در مناطق مختلف کرانه باختری، قدس اشغالی و کرانه باختری نیز که در جریان تظاهرات های روز جمعه خشم اتفاق افتاد، 5 جوان فلسطینی شهید و صدها نفر دیگر زخمی شدند.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *