تشکیل نهادی برای نظارت بر پایگاه‌های نظرسنجی ضروری است

13:46 - 07 مهر 1393
کد خبر: ۸۸۳۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تشکیل نهادی برای قانونمند کردن فعالیت پایگاه‌های نظرسنجی و نظارت بر عملکرد آن‌ها به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی را ضروری دانست.

: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تشکیل نهادی برای قانونمند کردن فعالیت پایگاه‌های نظرسنجی و نظارت بر عملکرد آن‌ها به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی را ضروری دانست.

عبدالوحید فیاضی در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان در مورد نبود نظارت بر روند فعالیت پایگاه‌های افکارسنجی در کشور، اظهارکرد: هم‌اکنون نهاد خاصی برای مدیریت کردن فعالیت این قبیل مراکز وجود ندارد به غیر از مراکز نظرسنجی که از طریق سازمان‌های معتبر همچون صدا و سیما فعالیت می‌کنند.
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بیشتر مراکز نظرسنجی‌ که در حوزه سیاسی و اجتماعی فعالیت می‌کنند توسط موسسات پژوهشی و علمی هدایت می‌شوند و بعید می‌دانم که سازمان یا نهاد خاصی بر روند فعالیت آن‌ها نیز نظارت داشته و یا در این خصوص سیاستگذاری کرده باشد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم، اذعان کرد: نظارت بر عملکرد و برخورد با این مراکز در هنگام بروز هر گونه تخلف بر عهده قوه قضاییه است ولی باید کمیته‌ای ویژه برای نظارت بر روند فعالیت آن‌ها تشکیل شود و چارچوبی قانونمند برای عملکرد آن‌ها تعریف کند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *