رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

استرالیا با برنامه آمریکایی افزایش زمانبندی خروج نظامیان از "افغانستان"، همراه می‌شود

1:00 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۳۴۳
خبرگزاری میزان - استرالیا احتمالاً با برنامه آمریکا در راستای افزایش زمان حضور نظامیان در افغانستان به بعد از سال ۲۰۱۶ ملحق می‌شود.
استرالیا با برنامه آمریکایی افزایش زمانبندی خروج نظامیان از به گزارش به نقل از فارس ، احتمالاً استرالیا نیز در برنامه افزایش زمان باقی ماندن نیروهای نظامی در افغانستان، به واشنگتن ملحق شود.

به نوشته روزنامه استرالیایی "بریزبین تایمز"، انتظار می‌رود استرالیا نیز برنامه خروج نیروهای نظامی خود از افغانستان را به بعد موکول کرده و با آمریکا در آهسته کردن زمان خروج نیروهای نظامی از افغانستان همراه شود.

این روزنامه استرالیایی مدعی است، تغییر در برنامه زمانبندی خروج نظامیان استرالیایی از افغانستان می‌تواند به این معنا باشد که صدها نیروی نظامی متعلق به نیروی زمینی استرالیا در افغانستان باقی می‌مانند تا از تبدیل شدن افغاستان به عراق بحران‌زده جلوگیری کند.

روز گذشته «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد نیروهای نظامی آمریکا با سرعت کمتری از افغانستان خارج شده و برنامه پیشین برای خروج نیروها پیش از سال ۲۰۱۷ تغییر کرده و تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی آمریکایی بعد از ۲۰۱۶ در افغانستان باقی می‌مانند.

"ملکولم ترنبول" نخست وزیر استرالیا روز جمعه (امروز) در این رابطه گفت "واضح است که درباره آن با متحدان آمریکایی خود مشورت خواهیم کرد."

/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *