هشدار پوتین درباره انتقال جنگ از "افغانستان" به آسیای میانه

3:00 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۳۰۷
خبرگزاری میزان - رئیس‌جمهور روسیه در نشست سران کشورهای شوروی سابق با اشاره به وضعیت وخیم افغانستان هشدار داد که آماده مقابله با حملات احتمالی باشند.
هشدار پوتین درباره انتقال جنگ از گزارش گروه فضای مجازی ؛ "ولادمیر پوتین" رئیس‌جمهور روسیه، به رهبران کشورهای آسیای میانه در مورد حملات احتمالی شبه‌نظامیان از افغانستان هشدار داد.
 
رئیس‌جمهور روسیه در اجلاس سران کشورهای شوروی سابق گفت: اوضاع افغانستان به مرحله بحرانی نزدیک شده است.
 
وی از همتایان خود خواست تا آماده همکاری برای مقابله با حملات احتمالی باشند.
 
این سخنان پوتین در حالی صورت می‌گیرد که اوباما برنامه‌های نظامیان این کشور در افغانستان را اعلام کرد.
 
"سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه نیز اعلام کرده بود که مسکو مصمم است تا کمک‌ها و حمایت‎های نظامی خود را به افغانستان افزایش دهد.
 
معاون وزیر دفاع روسیه نیز اعلام کرد که مسکو کنترل و تأمین امنیت مرزهای مشترک تاجیکستان و افغانستان را به صورت کامل بر عهده می‌گیرد.
 
"امام علی رحمان" رئیس‌جمهور تاجیکستان چندی قبل در دیدار با "ولادیمیر پولیتن" همتای روسی خود اعلام کرده بود که اوضاع امنیتی در افغانستان روز به روز در حال وخامت است و دوشنبه تاجیکستان در مورد وضعیت مرزهای مشترک خود با افغانستان نگران است.
 
دبیرخانه سازمان پیمان امنیت جمعی در نشست این سازمان با انتشار بیانیه‌ای مناطق مرزی افغانستان را بزرگترین تهدید برای کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی خوانده بود.
 
همچنین گزارش‌هایی مبنی بر سفر هیئت سه نفره‌ پارلمان افغانستان به رهبری «نذیر احمدزی» معاون دوم این مجلس به دعوت همتایان روس خود برای جلب کمک‌های نظامی این کشور به مسکو منتشر شده بود.
 
"عبدالرشید دوستم" معاون اول رئیس‌جمهور افغانستان نیز چندی قبل با سفر به روسیه خواستار کمک‌های نظامی مسکو در مبارزه با تروریسم به افغانستان شده بود.
 


: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *