صادرات دام سبک به "افغانستان" و "عراق"

5:00 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۲۹۹
خبرگزاری میزان - مدیرعامل اتحادیه دامپروری کشور با اشاره به صادرات دام تصریح کرد: در واقع دام سبک همچون گوسفند از استان های مرزی به کشورهای غربی، افغانستان و عراق صادر شده است.
صادرات دام سبک به  گزارش گروه فضای مجازی ؛ جواد آزاد مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروری کشور درخصوص ایجاد زنجیره های تولیدی در بخش دامپروری اظهار داشت: راه اندازی زنجیره های تولیدی در این بخش می تواند تاثیر به سزایی در کاهش قیمت تمام شده، تنظیم بازار و حل مشکلات فروش داشته باشد.
 
وی افزود: در واقع سیاست دولت در گذشته در موضوع ایجاد زنجیره های تولیدی در این بخش نبوده چنان چه در بخش طیور این طرح به خوبی اجرا شده و از سوی تعاون توسعه روستایی و وزارت جهاد بودجه لازم را در این زمینه اختصاص دادند.
 
آزاد در ادامه بیان کرد: هز چند که بخش طیور با دام به سبب ساده بودن زنجیره تولید تفاوت های دارد، اما می توان گفت که ایجاد زنجیره های تولید در بخش دامپروری یک ضرورت است.
 
مدیرعامل اتحادیه دامپروری کشور با اشاره به صادرات دام تصریح کرد: در واقع دام سبک همچون گوسفند از استان های مرزی به کشورهای غربی، افغانستان و عراق صادر شده و از سوی درخواست های از کشورهای دیگر برای دام سنگین صورت گرفته که بعد از پیگیری های لازم صادرات به این کشورها انجام خواهد شد.
 
انتهای پبام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *