وزیر انرژی روسیه به ایران می‌آید

8:30 - 25 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۲۸۱
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
خبرگزاری میزان - سخنگوی وزارت انرژی روسیه اعلام کرد که وزیر انرژی این کشور چهارشنبه هفته آینده (٢٩ مهرماه) به تهران سفر می کند.
به گزارش و به نقل از رویترز از مسکو، یک سخنگوی وزارت انرژی روسیه امروز (جمعه، ٢٤ مهرماه) اعلام کرد: الکساندر نواک، ٢١ اکتبر (٢٩ مهر ماه) به تهران می آید.

کارشناسان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قرار است ٢٩ مهرماه در وین اترش برای بحث و بررسی درباره تحولات کنونی بازارهای جهانی نفت خام گردهم آیند.

سخنگوی وزارت انرژی روسیه به جزئیات برنامه سفر نواک به تهران اشاره ای نکرد.

یولوجیو دل پینو، وزیر نفت ونزوئلا روز سه شنبه (٢٤ مهرماه) گفت: کارشناسان کشورهای آذربایجان، برزیل، کلمبیا، قزاقستان، نروژ، مکزیک، عمان و روسیه در این نشست شرکت می کنند.

وی افزود: این نشست فنی قرار است با حضور کارشناسان کشورهای عضو  و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین اتریش برگزار شود. وزیر نفت ونزوئلا تصریح کرد: به مرور تأیید حضور این کارشناسان می رسد و من از وزیران نفت این کشورها خواسته ام که هیئتی در سطح مناسب به این نشست اعزام کنند.

قرار است این ماه ونزوئلا از یک راهبرد نفتی جدید رونمایی کند که کف قیمت نفت در بازارهای جهانی را به حد اقل ٧٠ دلار برای هر بشکه خواهد رساند.

ونزوئلا یکی از کشورهایی است که به شدت تحت فشار اقتصادی در پی افت قیمت نفت در بازارهای جهانی قرار دارد و از هیچ تلاشی برای متقاعد کردن تولیدکنندگان بزرگ برای یافتن راه حلی برای جلوگیری از افت بیشتر قیمت ها و نیز رشد آنها فروگذار نبوده است.

رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه (٢١ مهرماه) اعلام کرد که مهمترین بخش پیشنهاد کاراکاس به تولیدکنندگان نفت این است که نشستی مشترک با حضور تولیدکنندگان عضو اوپک و غیر عضو برگزار شود.

نیکولاس مادورو در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: به نظر می رسد که ما در حال نیل به این هدف خود هستیم. گاهی اوقات روندها کند می شود اما ما تا به این جای کار توانسته ایم نشست کارشناسان نفتی را برای روز ٢١ اکتبر (٢٩ مهرماه) قطعی کنیم.

روسیه که بزرگترین تولید کننده نفت خام جهان است، تاکنون هیچ همکاری با اعضای اوپک برای کاهش سطح تولید و حل کردن مشکل مازاد عرضه در بازارهای جهانی ارائه نداده است.

با این حال نواک گفته که مسکو آماده است تا با تولیدکنندگان عضو و غیر عضو اوپک دیدار داشته باشد تا به بررسی راههای ممکن برای کنترل قیمت در بازار و ارائه دیدگاه های خود درباره قیمت بپردازد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *