احداث روزانه 44 کلاس درس طی سال جاری در کشور

14:51 - 23 مهر 1394
کد خبر: ۸۸۰۰۵
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان- وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال به طور میانگین روزانه 44 کلاس درس در کشور احداث شده است.

به گزارش ، علی‌اصغر فانی امروز در آیین افتتاح 41 طرح آموزشی خراسان شمالی مصوب سفر رهبری بیان کرد: مدارس احداث شده طی امسال در کشور مجموعا یک میلیون 50 هزار متر‌مربع ‌زیر‌بنا داشته که در قالب 130 پروژه به تعداد فضاهای آموزشی افزوده شده است.

وی با اشاره به توفیقات آموزش و پرورش در حوزه تخصیص منابع برای اجرای طرح‌های عمرانی هم گفت: طی پنج ماهه نخست امسال میزان تخصیص اعتبارات برای اجرای طرح‌ها 92 درصد بوده که اساسا در تاریخ آموزش و پرورش بی‌سابقه است.

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد: دولت یازدهم اصولا کم قول می‌دهد و اگر هم قولی بدهد آن را با تمامی کمبودهای منابع عملی می‌کند و اساسا این دولت دولت راستگویان است.

فانی با بیان اینکه امسال خبرهای خوبی در حوزه آموزش و پرورش داریم که امیدواریم موجب توسعه بخش آموزش و پرورش شود عنوان کرد: سند تحول آموزش و پرورش که به تایید رهبری هم رسید مبنای ما در برنامه ششم توسعه کشور در حوزه آموزش و پرورش است.

وی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم خواست تا وزارت آموزش و پرورش را در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف یاری کنند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین خراسان شمالی را در حوزه زیر‌ساخت‌های فضای آموزشی پایین‌تر از میانگین کشوری خواند و یادآور شد: با برنامه‌هایی که در دستور کار وزارتخانه برای استان است و امیدواریم این شاخص‌ها افزایش یابد.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح 41 طرح مصوب سفر رهبری در حوزه آموزش و پرورش به استان سفر کرده است.

حضور در نشست شورای اداری، دیدار با فرهنگیان، حضور در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های سفر وی به خراسان شمالی محسوب می‌شود.

گفتنی است خراسان شمالی دارای 9 منطقه آموزش و پرورش، 157 هزار دانش آموز و 14 هزار فرهنگی است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *