حمله آمریکا به بیمارستان "قندوز افغانستان" همچنان قربانی می‌گیرد

22:20 - 24 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۹۲۱
خبرگزاری میزان - سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز اعلام کرد که شمار تلفات ناشی از حمله آمریکا به بیمارستان ولایت قندوز در شمال افغانستان به 24 کشته افزایش یافته است.
حمله آمریکا به بیمارستان به گزارش گروه فضای مجازی ، سازمان بین‌المللی پزشکان بدون مرز (MSF)  در مورد حمله به بیمارستان قندوز در شمال افغانستان اعلام کرد که شمار تلفات ناشی از حمله آمریکا به این بیمارستان به 24 کشته و بیش از 37 زخمی افزایش یافته است.
 
سخنگوی یک سازمان خیریه بین‌المللی، کشته شدن دو نفر از کارکنان خود را تایید کرد.
 
بر اساس بیانیه سازمان پزشکان بدون مرز، کمیسیون بین‌المللی حقیقت یاب امور بشردوستانه (IHFFC) که به طور خاص در زمینه موارد نقض حقوق بشر فعال است در مورد حادثه قندوز بر اساس قراردادهای الحاقی کنوانسیون ژنو فعال شده اما در انتظار موافقت آمریکا و دولت افغانستان است.
 
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه گذشته از سازمان پزشکان بدون مرز به‌علت بمباران بیمارستان این سازمان در شهر قندوز در افغانستان عذرخواهی کرد.
 
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید نیز گفت اوباما از وزارت دفاع خواسته درباره حادثه بمباران اشتباهی بیمارستان قندوز افغانستان تحقیق کند.
 
این در حالی است که سازمان پزشکان بدون مرز اقدام واشنگتن علیه بیمارستان قندوز را نقض جدی قوانین بشردوستانه بین المللی اعلام کرده است.
 
 رئیس جمهور افغانستان نیز در دیدار با دبیرکل سازمان پزشکان بدون مرز و مدیر این سازمان در افغانستان گفته بود که سربازان افغان هیچ اقدامی علیه بیمارستان قندوز انجام نداده و حقوق بشر را نیز نقض نکرده‌اند.
 


: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *