سخنگوی کاخ سفید: آمریکا به غرب آفریقا لشکرکشی می‌کند

20:54 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۸۷۷
خبرگزاری میزان - سخنگوی کاخ سفید می‌گوید: ارتش آمریکا برای مقابله با گسترش بوکوحرام، نیروهای نظامی مسلح و پهپادهای شناسایی به کامرون اعزام کرده است.
به گزارش گروه بین الملل ، سخنگوی کاخ سفید امشب از باز شدن یک جبهه نبرد جدید برای نظامیان پنتاگون خبر داد.

«جاش ارنست» به سفر اخیر «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور به خاک آباء و اجدادی خود یعنی کنیا اشاره کرد و گفت : پس از این سفر مقرر شد «آمریکا از توانایی‌های نظامی منحصر به فرد خود در کمک به کشورهای آفریقایی و جلوگیری از گسترش داعش» استفاده کند.

وی در ادامه گفت : در این راستا، نیروهای نظامی به کامرون اعزام شده‌اند و علاوه بر آن، تعدادی پهپاد شناسایی هم وارد این کشور شده است.

'باراک اوباما' در نامه منتشر شده از سوی کاخ سفید اعلام کرد، 90 نیروی نظامی که از قبل در کامرون مستقر شدند نیز مسلح خواهند شد تا بتوانند از خود دفاع کنند.

کامرون همانند بسیاری از کشورهای غرب آفریقا در معرض حملات تندروهای بوکوحرام است که حوزه عملیات خود را به فراتر از مرزهای نیجریه- پایگاه اصلی این گروه- گسترش داده است.

از زمان آغاز عملیات نظامیان کامرون علیه عناصر بوکوحرام، این گروه بر شدت حملات خود در کامرون افزوده است.

بوکوحرام از منتهی الیه شمالی کامرون به عنوان پایگاهی برای عضوگیری و تامین تجهیزات برای عملیات خود در نیجریه استفاده می کند.
در همین حال، کشورهای کامرون، نیجریه، نیجر، چاد و بنین در حال تشکیل ارتش واحدی متشکل از 8 هزار و 700 نفر برای مقابله با تروریست های بوکوحرام هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *