رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ضرورت گسترش تفکر شهدا با استفاده از فعالیت‌های فرهنگی

17:55 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۸۵۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام صادقی گفت: باید تفکر و حرکت شهدا را با فعالیت‌های فرهنگی چه در عرصه‌های داخلی و چه بین المللی تبلیغ و تقویت کنیم.
به گزارش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در دیدار با خانواده شهدای هسته ای ضمن عرض خوشامد به همسر شهیدان هسته ای کشور به بیان پایمردی و رشادت های این عزیزان پرداخت و گفت: جهاد علمی و پایمردی آن شهدای گران قدر و صبر و مجاهدت های شما بزرگواران ستودنی است و هر انسانی را به تعظیم وا می دارد.

صادقی با بیان این حدیث شریف که می فرماید "العلمُ سلطان" گفت: علم قدرت آفرین است و لذا اگر این علم در حوزه دانش های حساس و مهم روز باشد بر اهمیت و حساسیت آن افزوده می شود و همانطور که همه می دانند دانش هسته ای یکی از مهمترین و حساس ترین این علوم است که به حمدالله دانشمندان هسته ای ما در این حوزه حرکات بسیار بزرگی را انجام داده اند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه به بیان اهمیت و حساسیت دانش هسته ای پرداخت و افزود: بدون تردید اهمیت این علم فوق العاده بالا بوده که دشمنان برای توقف این مسیر پیشرفت علمی سال ها هزینه، برنامه ریزی و سرمایه گذاری کردند تا دانشمندان عزیز هسته ای ما را به شهادت برسانند و این نشان از میزان اهمیت این دانش در قدرتمند شدن کشورهاست و البته نه تنها با شهادت این عزیزان مسیر پیشرفت متوقف نشد بلکه شتاب مضاعفی به خود گرفت.

وی با بیان این که مقام شهدای هسته ای با توجه میزان اهمیت و خدمات آن ها در برهه زمانی فعلی، نزد خداوند متعال بسیار متعالی و بالاست گفت: ادامه مسیر این شهدا چه در جنبه های علمی و چه در جنبه های سیاسی و فرهنگی بسیار ارزشمند است که به حمدالله شما همسران صبور و با همت به خوبی در این مسیر فعالیت می نمایید.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با بیان این که باید تفکر شهدا و حرکت شهدا را با فعالیت های فرهنگی چه در عرصه های داخلی وچه بین المللی تبلیغ و تقویت نماییم گفت: به طور مثال در فضای دانشگاه ها و محیط های علمی باید این شهدا را به خوبی معرفی کرده و جدای از جنبه های علمی، جنبه های معنوی و رفتاری آنان را به جوانان معرفی کنیم.

معاون دستگاه قضا در خصوص پیگیری و دفاع از حقوق خانوده شهدای هسته ای و همچنین پیگیری های حقوقی و قضایی ترور شهدای هسته در مجامع بین المللی هم گفت: قوه قضاییه از هیچ کمکی در این حوزه دریغ نخواهد کرد و ان شاالله اگر حرکتی در این خصوص از ناحیه شما بزرگواران، انجمن ها و یا دولت آغاز شود، قوه قضاییه از آن حمایت جدی خواهد کرد.

همچنین در این جلسه صمیمی همسر شهدای هسته ای کشور نیز ضمن بیان مظلومیت این شهدا، به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیز پیگیری های بین المللی ترور دانشمندان هسته ای خواستار همکاری و حمایت قوه قضاییه و معاونت فرهنگی شدند.

گفتنی است در این دیدار همسر شهید شهریاری، همسر شهید احمدی روشن، همسر شهید علی محمدی، همسر شهید رضایی نژاد و همسر شهید قشقاوی حضور داشتتند و به طرح مسایل و مشکلات و مظلومیت های شهدای هسته ای کشور پرداختند.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *