معمای تویوتاهای آمریکایی در دست تروریست های داعش + عکس

14:04 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۷۰۷
خبرگزاری میزان - حمایت آمریکا و متحدانش از تروریست ها در سوریه همواره در راس اخبار رسانه های جهان قرار دارد. واشنگتن این حقیقت را انکار می کند، اما اسناد نشان می دهد که 60 تا 80 درصد تسلیحاتی که آمریکا در اختیار نیروهای تحت آموزش خود در سوریه قرار داده، اینک در دست عناصر تورریستی همچون داعش است. این موضوع اخیراً با شمار بالای ماشین های تویوتا هایلوکس در اختیار داعشی ها جنجال تازه ای براه انداخت.
معمای تویوتا هایلوکس های داعشیبه گزارش سرویس بین الملل  به نقل از پایگاه خبری "اسپوتیک نیوز"، دانیال مک آدامز، رئیس موسسه ران پال، در گفت و گو با رادیو اسپوتنیک گفت: معمای استفاده انبوه داعش از تویوتا هایلوکس های صفر کیلومتر چندان مرموز نیست. کمک های تسلیحاتی و ابزاری آمریکا از گروه های تروریستی موضوع جدیدی نیست.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، روز چهارشنبه گذشته گفت: پیام روسیه به آمریکا این است که به افسانه هایش درباره موشک های کروز روسیه پایان دهد و معضل ماشین های تویوتا در دست داعش را حل کند.

زاخارووا در ادامه افزود: منابع خبری غیرمعتبر آمریکایی از سقوط موشک های جنگنده های روسیه بر روی غیرنظامیان خبر می دهد، اما آنان حتی نمی دانند ماشین های ساخت داخل، چگونه در دست گروه های تروریستی افتاده است. پس بهتر است که آن ها فکری به حال وانت هایشان بکنند.وی همچنین مدعی شد که آمریکا و انگلیس عامل اصلی انتقال تویوتاهای صفر کیلومتر به سوریه هستند.

بنابر این گزارش، دانیال مک آدامز گفت: من عقیده دارم که معمای تویوتاها اصلاً معما نیست. این یک حساب دو دوتا چهارتا است. علم موشکی نیست که تحقیق کنیم تویوتاها از کجا به کجا رفته است.

تویوتا هایلوکس تنها وسیله نقلیه در اختیار گروه های تروریستی در درگیری های سوریه نیست. اخیراً انتشار یک فیلم نشان می دهد که عناصر داعش سوار بر یک دستگاه وانت ایسوزو D-MAX "راست فرمان" هستند.چنین خودروهایی تنها در آفریقای جنوبی و تایلند تولید می شوند. این می تواند به یافتن منبع توزیع کننده خودروها به اعضای گروه های تروریستی کمک کند چراکه خودروهای سوری همگی چپ فرمان هستند. علاوه بر این، مسیر حرکت وسایل نقلیه در کشورهای اندونزی، مالزی و کنیا نیز از سمت چپ  است؛ جنبش های تروریستی اسلام گرا در این کشورها وجود دارد.

در ماه دسامبر (آذر و دی) سال 2014 میلادی، مشخص شد که شبه نظامیان افراطی در سوریه از خودروهای آمریکایی استفاده می کنند.


وانت یک شرکت لوله کشی در تگزاس


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *