30 سال است به اصلاح نظام مالیاتی بی توجهی می‌شود

9:59 - 07 مهر 1393
کد خبر: ۸۷۶۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات کاربردی علوم بانکی و اقتصاد شهری گفت: اصلاح نظام مالیاتی 30 سال مورد بی توجهی قرار گرفته است و در این مدت بارها تاکید بر اصلاح نظام مالیاتی شد اما مورد توجه قرار نگرفت.

: رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات کاربردی علوم بانکی و اقتصاد شهری گفت: اصلاح نظام مالیاتی 30 سال مورد بی توجهی قرار گرفته است و در این مدت بارها تاکید بر اصلاح نظام مالیاتی شد اما مورد توجه قرار نگرفت.

جمشید پژویان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، در خصوص نبود بانک اطلاعاتی جامع از سوی دولت، افزود: یکی از راه های ایجاد بانک اطلاعاتی جامع، اصلاح نظام مالیاتی و اجرای مالیات مجموع درآمد است.

وی ادامه داد: در سال های گذشته تاکید بر اصلاح نظام مالیاتی شد ولی نه تنها این امر اجرایی نشد بلکه قانون آن نیز پاک شد.

این کارشناس اقتصادی در خصوص پروژه انجام شده در سال 69 مبنی بر جمع آوری و تهیه بانک اطلاعاتی جامع از وضعیت درآمدی مردم، افزود: پروژه انجام شده در مورد خط فقر و توانایی شناسایی موقعیت دهک های مختلف در این زمینه بود.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات کاربردی علوم بانکی و اقتصاد شهری گفت: در این پروژه هدف بر این بود که چه میزان فقیر در جامعه وجود دارد و فقرا در چه شرایطی زندگی می کنند یا اگر بخواهیم خط فقر مطلق را داشته باشیم چند درصد است و از سوی دیگر برای اینکار باید انواع تعاریف را داشته باشیم.

پژویان افزود: به طور کلی برای تهیه بانک اطلاعاتی جامع باید اقدام جدی در خصوص اطلاح نظام مالیاتی صورت گیرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *