رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

پشت صحنه مختارنامه برای اولین بار از شبکه مستند

10:54 - 23 تير 1393
کد خبر: ۸۷۵
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان: سری جدید «یک فیلم،یک حقیقت» به تهیه کنندگی ناهید دل آگاه با نگاهی به مراحل ساخت و پشت صحنه سریال به یاد ماندنی مختارنامه در شبکه مستند تولید شده و در ایام شهادت امام علی (ع) و لیالی قدر از شبکه مستند پخش می‌شود.

: سری جدید «یک فیلم،یک حقیقت» به تهیه کنندگی ناهید دل آگاه با نگاهی به مراحل ساخت و پشت صحنه سریال به یاد ماندنی مختارنامه در شبکه مستند تولید شده و در ایام شهادت امام علی (ع) و لیالی قدر از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش به نقل از روابط عمومی شبکه؛ علی فروزان نژاد کارگردان این مجموعه که از چهارشنبه هر شب ساعت 19 به روی آنتن می رود ، ضمن اعلام این خبر گفت : پیش تولید این برنامه از دو سال قبل شروع شد و با توجه به حجم کار و تعداد بازیگران و عواملی که جلوی دوربین ما حاضر شدند ، تصویر برداری آن به طول انجامید. ضمن این که با توجه به مشغله آقای داود میرباقری، گروه تصویر برداری ما تا شهرستان شاهرود سفر کرد تا بتواند همزمان با تصویر برداری سریال «یلدا» با ایشان و جمعی از بازیگران و عوامل مختارنامه گفت‌وگو کند.
فروزان‌نژاد ادامه داد: تاکنون سابقه نداشته است در یک برنامه مشابه ، با این تعداد بازیگر و هنرمند گفت‌وگو شود. ما برای ساخت این مجموعه با بازیگرانی همچون مهدی فخیم زاده ، فرهاد اصلانی ، ماه‌چهره خلیلی، حسن میرباقری، رضا رویگری، فرخ نعمتی، انوش معظمی، صدرالدین حجازی، کاظم هژیرآزاد، محمد فیلی ، حامد میرباقری و... گفت و گو کردیم . همچنین در کنار داوود میر باقری با عظیم جوانروح مدیر تصویر برداری ، مهدی حسینی وند تدوین گر ، حسن میرباقری و محمد بیرانوند نویسندگان سریال ، مسعود ولدبیگی طراح چهره ، محسن شاه ابراهیمی طراح هنری ، محمود فلاح تهیه کننده ، علیرضا فتحی سرپرست بدلکاران و سایر عوامل و دست اندرکاران این مجموعه همچون کامران و امیر سحرخیز مسئول جلوه های ویژه ، مسعود پاکدل که کار روابط عمومی را بر عهده داشتند، و علی شوقیان ، غفاری تصویربرداران مختارنامه و... ارزشمند نیز گفت و گو کرده ایم.
کارگردان «یک فیلم،یک حقیقت» با اشاره به تدوین سخت این مجموعه گفت : سعی کردیم با کمک تدوین ریتم مناسبی به برنامه دهیم تا گفت و گوها خسته کننده نباشند و در کنار تصاویر پشت صحنه که توسط علی شوقیان تصویربردار پشت صحنه مختارنامه ضبط شده اند و برای اولین بار روی آنتن می‌روند و همچنین قسمت هایی از مختارنامه، جذابیت و تنوع مناسبی به برنامه دهیم. ضمن این که بر بخش جلوه‌های ویژه مختارنامه و نحوه ساخت برخی صحنه های آن مانند صحنه کابوس مختار و یا بیرون آمدن لشکر او از دل زمین توجه خاصی داشته ایم که بدون شک برای مخاطب جذاب خواهد بود.
فروزان نژاد از نجمه اسداللهی به عنوان مشاور ، برنامه ریز و مدیر تولید «یک فیلم ، یک حقیقت» نام برد و اضافه کرد: ناهید دل‌آگاه تهیه کننده این مجموعه بوده‌اند و کار تدوین را نیز خودم انجام داده‌ام. همچنین محمود فهیمی بخش و امیر عموزاده تصویر برداران کار بوده اند که در کنار آن از تصاویر علی شوقیان تصویر بردار پشت صحنه مختار نامه نیز استفاده شده است.
این کارگردان جوان سینمای مستند ابراز امیدواری کرد این مجموعه در پنج قسمت 45 دقیقه‌ای در لیالی قدر از شبکه مستند پخش شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *