افتتاح ساختمان جدید دادگستری شهرستان مراغه

23:30 - 21 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۳۹۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
خبرگزاری میزان - با حضور رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی ساختمان جدید دادگستری شهرستان مراغه افتتاح شد.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی ددگستری آذربایجان شرقی، ساختمان دادگستری شهرستان مراغه با حضور رییس کل دادگستری استان، امام جمعه شهرستان، فرماندار، روحانیون، رؤسای ادارات و نهادها و خانواده های معظم شهدا طی یک آیین باشکوه افتتاح گردید.

رییس کل دادگستری این استان در این آیین گفت: عدالت لازمه و اصل رقابت انسانی در جامعه بوده و اجرای آن وظیفه تمامی نهادها در انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری افزود: قوه قضاییه در اجرای عدالت، پیشتاز میدان نسبت به سایر نهادها بوده و همین مساله رسالت آن را سنگین تر کرده است.

وی اظهار کرد: کم بودن بودجه این قوه در کنار مشکلات مالی دولت، از آسیب های جدی این نهاد است که قوای مقننه و مجریه باید توجه ویژه ای به قوه قضائیه داشته باشند.

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با بیان اینکه هم اکنون بیشتر ساختمان دادگستری های این استان استیجاری است، یادآور شد: اگر اعتبارهای مورد نیاز احداث ساختمان این دادگستری ها تأمین شود، طرح های بیشتری با مالکیت دادگستری در این استان اجرا می شود.

حجت الاسلام مظفری با اشاره به اینکه احداث ساختمان جدید دادگستری مراغه از سال 89 آغاز شده بود، ادامه داد: به علت کمبود اعتبار و عمل نکردن پیمانکار به تعهدهای خود، بهره برداری از آن با تأخیر سه ساله، در سال جاری محقق شد.

وی گفت: هم اکنون با توجه به نقل مکان دادگستری به این ساختمان، تلاش می شود با احیای ساختمان قبلی دادگستری، مشکلات قضایی مردم در فضایی گسترده تر مرتفع شود.

رییس دادگستری مراغه نیز در این آیین گفت: پیشگیری از جرایم از سیاست های این اداره بوده که در این راستا در سال 93 آمار پرونده های وارده در دادگاه های کیفری دو هزار و 500 فقره نسبت به سال قبل آن کاهش یافته و در بقیه دادگاه ها نیز تعداد پرونده ها افزایش نداشته است.

اسماعیل خیرالهی، با بیان اینکه در این مدت تعداد زندانیان این شهرستان کاهش و دقت و سرعت دهی در رسیدگی به دعاوی و شکایات مردم افزایش یافته است، افزود: افزایش دانش قضایی همکاران، رعایت حقوق شهروندی، تعقیب جدی متخلفان حتی همکاران این اداره، مبارزه جدی با تهیه، توزیع و مصرف مواد مخدر، برخورد با پدیده های زمین خواری از دیگر اولویت های این اداره است.

وی یادآور شد: ایجاد 220 شغل برای مددجویان زندان مراغه در کارگاه های اشتغال زایی و کمک به کاهش سوء مصرف مواد مخدر از دیگر برنامه های این اداره است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *