بازسازی ساختاری شرکت هواپیمایی «هما»/ افزایش نگرانی بابت وضعیت ناوگان هوایی

4:00 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۳۸۰
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
خبرگزاری میزان - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس از بررسی مشکلات صنعت هوانوردی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش ، احمد جباری از برگزاری جلسه کمیسیون عمران مجلس با حضور علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و رحمت‌الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در روز یکشنبه گذشته ۱۹ مهرماه خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه ناوگان حمل و نقل هوایی کشور نیازمند نوسازی است این موضوع در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌های کشور نیز بحث‌هایی صورت گرفت، افزود: کارگروهی در کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تشکیل داده شد که مشکلات صنعت هوانوردی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور مورد بررسی قرار گرفت.

جباری ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و به طور خاص کمیسیون عمران قوه مقننه توجه ویژه‌‌ای در حوزه توسعه ناوگان هوایی و رفع مشکلات صنعت هوانوردی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در هر صورت نگرانی‌هایی از بابت وضعیت ناوگان برای ایرلاین‌ها و مردم با توجه به دوران طولانی تحریم‌ها وجود داشت که در خصوص این مسائل نیز موضوعاتی در کمیسیون عمران مطرح شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در جلسه کمیسیون عمران مجلس درباره تعیین تکلیف و بازسازی ساختاری هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) به عنوان شرکت حامل پرچم جمهوری اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه در هر کشوری حداقل یک ایرلاین دولتی و ملی وجود دارد گفت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی نیز به عنوان تنها ایرلاین ملی کشور ایران باید از سوی دولت حمایت بیشتری شود.

ناشناس
|
-
|
۰۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
0
0
خدا را شکر انشا ا.... دیگر شاهد حوادث هوایی نباشیم
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *