هیئت‌های عزاداری از لامپ‌های پرمصرف و کم‌بازده استفاده نکنند

5:15 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۳۵۱
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
خبرگزاری میزان - سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) در آستانه ماه محرم در اطلاعیه‌ای از هیئت‌های مذهبی و عزاداران ایام حسینی درخواست کرد از لامپ‌های پرمصرف و کم بازده استفاده نکنند.
به‌گزارش ، سازمان بهره وری انرژی ایران ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از هموطنان گرامی درخواست کرد که از لامپ های پرمصرف و کم بازده برای تأمین روشنایی تکایا، مساجد و حسینیه‌ها که در تضاد با فرهنگ صرفه‌جویی و اعتدال اسلامی است، استفاده نکنند.

در این اطلاعیه آمده است: «از آنجا که هیئت‌های برگزارکننده مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان مکان‌هایی به شمار می‌آیند که در ترویج آداب و فرهنگ صحیح و اسلامی در جامعه نقش مؤثر و ثابت شده‌ای را دارند، لذا از تمامی هیئت‌های خواهشمندیم در این ایام برای تأمین برق مورد نیاز خود ضمن هماهنگی با شرکت‌های توزیع نیروی برق، از لامپ‌های پرمصرف از قبیل رشته‌ای، مدادی و خیاری که یک اقدام ضد فرهنگ صرفه‌جویی است برای روشنایی تکایا استفاده نکرده و به عنوان جایگزین آنها از لامپ‌های کم مصرف و LED استفاده کنند.

بی‌شک این اقدام ارزنده مردمی باعث توسعه و ترویج بهینه‌سازی مصرف برق در کشور و بیانگر یک الگوی رفتاری_ اسلامی برای توسعه فرهنگ اصلاح الگوی مصرف در کشور خواهد شد.

در بخشی از این اطلاعیه، سازمان بهره‌وری انرژی ایران آمادگی خود را جهت ارائه هرگونه راهنمایی و مشاوره به هیأت های عزاداری در خصوص موضوع مذکور اعلام نموده و عنوان کرده است مسئولان تکایا و هیئت‌ها در سراسر کشور می‌توانند با سامانه تلفن گویا 42805-021 تماس حاصل نمایند تا از آخرین اطلاعات درخصوص سامانه‌های روشنایی پربازده مطلع شوند.»
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *