رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

32 درصد از کل واگذاری ها در دولت روحانی بوده است

1:30 - 22 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۳۲۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان - رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: در مجموع 32 درصد از کل واگذاری های انجام شده از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی سازی در دو سال فعالیت دولت یازدهم صورت گرفته است.
به گزارش ، پوری حسینی با اشاره به این که افزایش کارایی و بهره وری و نیز توانمندسازی بخش خصوصی و کوچک سازی دولت از اهدافی است که اجرای سیاست خصوصی سازی آن را دنبال می کند اظهار کرد: از سال 80 تاکنون حدود 1100 شرکت در دستور کار خصوصی سازی برای واگذاری قرار گرفته است که تنها حدود 120 شرکت از این تعداد برای واگذاری در سال 94 به عنوان سال پایانی اجرای خصوصی سازی در کشور باقی مانده است.

وی افزود: انتظار می رود با اجرایی شدن مفاد برجام ورود سرمایه گذاران خارجی به اقتصاد کشور رونق گیرد و سرمایه گذاران داخلی نیز میل بیشتری برای حضور در واگذاریهای این سازمان از خود نشان دهند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با تاکید بر انجام وظایف سازمانی برای واگذاری سهام شرکت های دولتی با وجود شرایط نامناسب بورس اذعان داشت: هرچند شرایط حاکم بر بورس بر روند واگذاری ها تاثیر داشته اما این سازمان برنامه های مناسبی را برای واگذاری سهام شرکت های دولتی در نیمه دوم سال پیش بینی کرده است.

پوری حسینی با اشاره به این که در مجموع 32 درصد از کل واگذاری های انجام شده از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی سازی در دو سال فعالیت دولت یازدهم صورت گرفته است اضافه کرد: بنا داریم تا پایان امسال شرکتهای باقی مانده دولتی را نیز با اراده قوی به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی در خصوص لایحه آزادسازی سهام عدالت نیز تصریح کرد: ابتدا باید لایحه در دولت تصویب شود و پس از تصویب و تقدیم شدن به مجلس در خصوص مفاد آن توضیحاتی ارائه می شود.

پوری حسینی در خصوص وضعیت واگذاریهای این سازمان در شرایط پساتحریم اذعان داشت: در شرایط پساتحریم انتظار می رود سرمایه جدید از داخل و خارج وارد بازار شود اما فعلا این اتفاق نیفتاده است.

وی گفت: با این حال بنظر می رسد با اجرایی شدن مفاد برجام ورود سرمایه گذاران خارجی به اقتصاد کشور رونق گیرد و سرمایه گذاران داخلی نیز میل بیشتری برای حضور در واگذاری های این سازمان از خود نشان دهند که بر این اساس قصد داریم با حضور در دومین نمایشگاه بین المللی بورسی، بانک، بیمه بازار سرمایه و خصوصی سازی و هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور که در آبان ماه امسال برگزار می شود شرایط مناسبی را برای معرفی وظایف و رسالتهای سازمان خصوصی سازی فراهم کنیم و از سوی دیگر با معرفی شرکت های قابل واگذاری و چگونگی حضور سرمایه گذاران در واگذاری های این سازمان اقدام مناسبی را در استفاده از فرصتهای اطلاع رسانی فراهم آوریم.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *