رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

انتقال زندان ها به خارج از شهر نیازمند عزم ملی است

14:57 - 06 مهر 1393
کد خبر: ۸۷۰۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: مدیرکل زندان های البرز در خصوص انتقال زندانها به خارج از شهر گفت: موضوع نظام مند انتقال زندانها به خارج از شهر نیازمندعزم ملی است که موضوع توسط مسئولین ارشد سازمانی در هیئت دولت در حال پیگیری است .

: مدیرکل زندان های البرز در خصوص انتقال زندانها به خارج از شهر گفت: موضوع نظام مند انتقال زندانها به خارج از شهر نیازمندعزم ملی است که موضوع توسط مسئولین ارشد سازمانی در هیئت دولت در حال پیگیری است.

به گزارش ، جبار باقری در نشست هم اندیشی با مدیران کل و ارشد استان البرز اظهارکرد: طی دیدارها و نشست های تخصصی با مسئولین شهری و استانی، اتصال فاضلاب زندانها به اگوی شهری وانتقال زندانها به خارج از شهر و همچنین کاهش تردد زندانیان در مراکز درمانی مورد بحث وبررسی قرار گرفت که امروز مقرر است با حضور استاندار نهایی شود.

وی با اشاره به سختی کار کارکنان زندان ها خواستار تامین اعتبارات لازم در جهت رفاهیات آنها شد و افزود: ما باید قدردان این قشر زحمت کش و گمنام باشیم که با نگهداری و مدیریت بخشی از افراد بزهکار در تامین امنیت جامعه نقش آفرینی می کنند.

ضرورت تخصیص اعتبارات لازم و مشارکت دستگاهای اجرایی مرتبط

دادستان عمومی و انفلاب کرج و رییس گروه حقوق شهروندی استان نیز بیان کرد: واضح است که زندانی و مجرمین ماحصل دستگاه قضا نیستند. این مهم را نمی توان محدود به کارکرد یک یا چند نهاد دانست و نیاز به مشارکت جمعی دارد. بلکه افرادی که در زندان به عنوان متهم یا محکوم نگهداری می شوند شهروندان ما محسوب می شوند ولازم است همچون سایر افراد در جامعه بر اساس قانون زمینه رشد و ارتقای آنها را فراهم آوریم.

رضا شاکرمی تصریح کرد: هدف نگهداری صرف زندانیان نیست قوانین و هدف بیشتر براساس تغییر رفتار و تهذیب اخلاق زندانیان در دستور کار زندانبانی اسلامی قرار گرفته است .

رییس حقوق شهروندی استان البرز اظهار داشت: در قانون اصل شخصی بودن مجازاتها مورد تاکیداست اما مشاهده می شود خانواده زندانی نیز همراه با سرپرست خود متحمل سختی های می شود که لازم است خدمات رفاهی لازم به آنها اعطا گردد و ما از استاندار انتظار مساعدت حداکثری داریم.

هدف اصلی کاهش زندانی و زندان است

استاندار البرز نیز گفت : ارتکاب به جرم در هر جامعه ای به عواملی بستگی دارد که شناخت و برنامه ریزی در جهت رفع این علل در کاهش جمعیت زندانها موثر است.
سید حمید طهایی افزود: از سوی دیگر در سطح زندانها نیز باید بیش از همیشه تلاش شود تا با تقویت جنبه های دینی ومذهبی و فعالیتهای اشتغال و حرفه آموزی به آنها کمک شود تا بعد از آزادی مجددا" مرتکب جرم نشوند و از سوی دیگر خدمات اجتماعی در سطح جامعه بایستی فرد و خانواده آسیب دیده را تحت پوشش خود در آورد.

استاندار البرز با اشاره به حاشیه نشینی در اطراف زندان ها بیان کرد: در برخی از مباحث اجتماعی آمده است که بروز زندان در شهر باعث حاشیه نشینی گردیده است که پژوهشی با همکاری استانداری و سازمان زندانها در حال انجام است و تا نهایی شدن آن نمی توان حکم درستی در این خصوص مطرح نمود.

وی در ادامه خواستار توجه جدی معاونین و مدیران ارشد حاضر در جلسه نسبت به رفع مشکلات مطرح شده در سطح زندانها شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *