تعامل با بخش خصوصی باید جدی‌تر دنبال شود/ پست ایران باید به روز شود

۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۹:۳۲
کد خبر: ۸۶۳۴۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
خبرگزاری میزان - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم روز جهانی پست با تاکید بر نقش دولت در بستر سازی، نظارت، حمایت و واگذاری امور به بخش خصوصی گفت: سرویس های جدید پستی با همکاری بخش خصوصی صورت گرفته و قابل تقدیر است و با توجه به شروع این فعالیت، باید کار بیشتری روی آن شود.
تعامل با بخش خصوصی باید جدی‌تر دنبال شود/ پست ایران باید به روز شودبه گزارش ، محمود واعظی با تبریک به پست در خصوص مشارکت با بخش خصوصی اظهار داشت: باید با مدارا و همکاری با بخش خصوصی در این مسیر پیش رفت.

وزیر ارتباطات با تاکید بر سیاست دولت در زمینه بخش خصوصی گفت: سود همکاری بخش دولتی و خصوصی، به مردم می رسد و سیاست جدی ما هم همکاری با بخش خصوصی است.

واعظی سیاست دولت را رونق کسب و کار بر شمرد و اضافه کرد: مهم این است در شبکه بزرگ پستی کشور، از ظرفیت های خالی بهره جست و باعث ایجاد کسب و کارهای جدید شد.

وی افزود: پست به دلیل قدمت و مردمی بودن خود، توانسته همپای تحولات دنیا بر قدرت خود افزوده و از ابزارها برای رسیدن به شکوفایی بهره گیرد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته که بستر ارتباطات الکترونیک هستند شاهدیم، فعالیت های پستی توسعه یافته است.

واعظی با اشاره به پیام دبیر کل اتحادیه جهانی پست مبنی بر تغییر پست همپای دنیا گفت: پست ایران باید به روز و برای شرایط جدید آماده شده و خود را برای کارهای بزرگتر آماده کند.

وی با بیان این که تک تک نیروها برای ما ارزشمند هستند گفت: مهمترین سرمایه شرکت پست نیروی انسانی است و برای تحول باید نیروی انسانی با انگیزه، دانش محور و دارای مهارت تربیت کرد تا ثروت آفرین باشند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت رگولاتوری پست، گفت: سازمان تنظیم مقررات و پژوهشگاه ICT باید بر روی مقررات پستی طبق اساسنامه جدید که در مجلس مطرح است، کار کنند.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت ارتباط رسانی به مناطق محروم و اختصاص بودجه به این امر از محل USO گفت: 30درصد جمعیت کشور در روستاها قرار دارند و حتما باید برای روستاها سرمایه گذاری کرد و با پست ابزار نوینی مثل تجارت الکترونیک می تواند به این عزیزان خدمت رسانی کند.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *