پسته امریکایی خاصیت ندارد/ دوبرابر شدن صادرات پسته به اسلواکی

9:30 - 06 مهر 1393
کد خبر: ۸۵۹۵
خبرگزاری میزان: نماینده مردم دامغان گفت: اسلواکی با خرید هزار تن پسته از ایران میزان خرید سالیانه خود را دو برابر کرد.

: نماینده مردم دامغان گفت: اسلواکی با خرید هزار تن پسته از ایران میزان خرید سالیانه خود را دو برابر کرد.

نماینده مردم دامغان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان افزود: در جشنواره اخیر پسته که در دامغان برگزار شد رایزن اسلواکی در این مراسم خرید پسته را که 500 تن در سال بود، دو برابر کرد.

عبدالرحمان رستمیان با بیان اینکه به دلیل کیفیت بالای پسته ایرانی میزان خرید پسته روز به روز افزایش می‌یابد، گفت: ایران در کمیت تولید پسته رتبه دوم و درکیفیت رتبه اول را داراست. برخی انواع پسته به خصوص پسته دامغان از نظر آنتی اکسیدان خاصیت ضد سرطان و غذایی دارد . یک زمان اروپا بزرگترین خریدار پسته ایران بود اما امروز آسیا به خصوص چین بزگترین خریدار ماست.

وی در پاسخ به اینکه چرا امریکا در کمیت از ایران سبقت گرفته است، گفت: به دلیل اینکه سطح زیر کشت را افزایش داده و میزان تولید را چند برابر کرده است.

رستمیان با بیان اینکه پسته امریکا هیچ خاصیتی ندارد، افزود: پسته آمریکا نه خاصیت دارویی و نه خاصیت غذایی دارد. اما پسته ایرانی دارای ارزش غذایی بالایی است که در دنیا شناخته شده است.

وی گفت: با توجه به ارزآور بودن محصول پسته، باید در مراسمی از قبیل جشنواره سالیانه پسته، از سفرای بیشتری دعوت شود تا پسته را بازاریابی بهتر کنیم. اگر رایزن‌های اقتصادی‌مان فعال شوند و بتوانیم ارتباط خوبی با کشورها داشته باشیم پسته ایران که به عنوان یک برند در دنیا شناخته شده، جایگاه بهتری پیدا خواهد کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *