آشنايي با محيط ويندوز 7 /بخش اول

19:15 - 18 July 1394
کد خبر: ۸۵۹۲۸
خبرگزاری میزان - در اين آموزش مي‌خواهيم با محیط ویندوز 7 آشنا شویم...
به گزارش گروه فضای مجازی ، آنچه که اکنون در صفحه مشاهده مي‌کنيد ميز کاري يا Desktop مي‌باشد که با کادر قرمز مشخص شده است. Desktop همانند ميزکاري شما است و برنامه‌ها و پنجره‌ها مانند برگه‌هايي که بر روي ميز خود قرار مي‌دهيد در اين قسمت قرار مي‌گيرند.
نوار باريکي که در پايين ميزکاري يا Desktop قرار دارد، نوار کاري يا Taskbar ناميده مي‌شود. اين قست هم اکنون با کادر قرمزمشخص شده است. در Taskbar کليد ميانبر به برنامه‌هاي پرکاربرد، پنجره‌هاي باز شده، ساعت و دکمه Start قرار دارد. با استفاده از دکمه Start مي‌توانيد برنامه‌هاي موجود بر روي اين کامپيوتر را مشاهده و اجرا نمائيد.
روي دکمه Start کليک کنيد.روي گزينه Paint که يک برنامه ساده نقاشي است کليک کنيد.

آشنايي با محيط ويندوز 7 /بخش اول

با اين کار برنامه Paint اجرا شده است. در سيستم عامل ويندوز (پنجره‌ها) هر برنامه در يک پنجره نمايش داده مي‌شود. اکنون برنامهPaint نيز در يک پنجره نمايش داده شده است.
اولين نکته در آموزش ويندوز آشنايي با پنجره‌ها است. قسمتي که اکنون با کادر قرمز مشخص شده است نوار عنوان يا Title bar نام دارد.

آشنايي با محيط ويندوز 7 /بخش اول

اين قسمت شامل نام نرم افزار و نام فايلي که باز شده است و دکمه‌هاي مخلتفي است.قسمت مشخص شده با کادر قرمز، قسمت اصلي پنجره است که محتويات فايل را نمايش مي‌دهد.

آشنايي با محيط ويندوز 7 /بخش اول

قسمت مشخص شده با کادر قرمز منوهاي برنامه است که تمامي دستورات لازم براي استفاده از برنامه در اين قسمت قرار مي‌گيرد.‌

آشنايي با محيط ويندوز 7 /بخش اول

دو کادر قرمزي که اکنون مشخص شده است محل قرارگيري ميله‌هاي لغزان جهت حرکت قسمت اصلي پنجره به بالا و پايين و چپ و راست است.

آشنايي با محيط ويندوز 7 /بخش اول


دربخش دوم با ما همراه باشید ...

/ادامه دارد...


خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *