جمعیت زندانیان زیبنده استان نیست

15:46 - 05 مهر 1393
کد خبر: ۸۵۴۹
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس کل دادگستری کل مازندران با اشاره به جمعیت زندانیان این استان اظهارکرد: جمعیت زندانیان زیبنده این استان نیست و حدودا 60 درصد زندانیان که فعلا در زندان هستند نباید در زندان باشند.

: رئیس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به جمعیت زندانیان این استان اظهار داشت: جمعیت زندانیان زیبنده این استان نیست و حدودا 60 درصد زندانیان که فعلا در زندان هستند نباید در زندان باشند.

به گزارش ، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد در مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان بابل گفت: عدالت در برخورد با مراجعه کنندگان و احترام به مردم و تکریم ارباب رجوع یکی از شاخص های عدالت در دستگاه قضایی است. زیرا این امر موجب اعتماد و رضایت مندی مردم نسبت به دستگاه قضا می شود.

وی با اشاره به استقلال دستگاه قضا اظهار داشت: دستگاه قضایی و قضات باید استقلال خود را حفظ و تحت تاثیر هیچ ارگانی قرار نگیرند تا مردم امنیت و آسایش را در جامعه به وضوح ببینند.

تقوی فرد همچنین با اشاره به زحمات  همکاران قضایی و اداری یادآور شد: باید با همکاری و تلاش صادقانه بکوشیم تا با به روزکردن پرونده ها و رسیدگی از حیث کاهش ورودی ها و سرعت در رسیدگی در این عرصه خدمت بزرگ و شایانی به مردم استان انجام دهیم.

وی افزود: اگر اصلاح مجرمان به خوبی صورت نگیرد و رسیدگی و وقت کسی در مراحل روند رسیدگی تا اجرای احکام صورت گرفته به هدر برود باعث بروز مشکلات زیادی می شود.

رئیس دادگستری استان خواستار نگاه ویژه به امور زندان و زندانیان و برنامه های دقیق آن شد و گفت: مجرمان باید بدانند هیچ جای امنی برای آنان در جامعه وجود نخواهد داشت.

در این مراسم با تقدیر از حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل ن‍ژاد و جعفری رئیس دادگستری و دادستان پیشین شهرستان بابل، سید یونس حسینی عالمی به عنوان رئیس دادگستری و علی مرادی به عنوان دادستان جدید شهرستان بابل معرفی شدند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *