سازمان مدیریت با اقتصاددان‌های جوان احیا شود

10:14 - 05 مهر 1393
کد خبر: ۸۴۴۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه انحلال سازمان در دولت گذشته اشتباه بود، گفت: بیشتر اقدامات صورت گرفته در دولت گذشته کارشناسی نشده بود و انحلال سازمان نیز به دنبال این امر اشتباه بوده است.

: یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه انحلال سازمان در دولت گذشته اشتباه بود، گفت: بیشتر اقدامات صورت گرفته در دولت گذشته کارشناسی نشده بود و انحلال سازمان نیز به دنبال این امر اشتباه بوده است.

مهدی تقوی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، تاکید کرد: اگر دولت قصد احیای سازمان را دارد بهترین پیشنهاد من این است که از متخصصان و اقتصاددان های جوان کشور نیز استفاده کنند زیرا جوانان اقتصاددان با استعداد فارغ التحصیل بسیار زیادی در دانشگاه های کشور داریم که استفاده ای از آنها نمی شود بنابراین توصیه من به مسئولان این است که دولت فارغ التحصیلان اقتصاد را جذب کنند تا در آینده از تجربه و دانش آنها استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه برنامه اقتصادی وضعیت کشور را مشخص می کند، گفت: سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور کنونی قبل از انقلاب به نام سازمان برنامه بود که ساختار بسیار مسنجم و قوی را داشت.

این کارشناس اقتصادی یکی از علت های ضعیف تر شدن سازمان مدیریت را فراری دادن و بی توجهی به متخصصان عنوان کرد و گفت: در کنار بی توجهی به این امر، نیروی نیز ترتیب نشد بنابراین برای رسیدن به جایگاه مطلوب زمان نیاز است. البته تحقق این امر نیازمند توجه جدی رئیس جمهور و دولتش است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *